Procedúry odporúčané pri liečbe post-covidového syndrómu

Kúpeľná liečba post-covidového syndrómu je v Kúpeľoch Dudince zameraná komplexne a hlavne individuálne. Pri liečebnom programe Post-COVID liečebný plán pre vás vytvoríme podľa vašich aktuálnych zdravotných ťažkostí. Zameriavame sa na konkrétne problémy a vyberieme pre vás z viac ako 70 procedúr tie najvhodnejšie. 

 

Pozrite si, ktoré liečebné procedúry odporúčame pri konkrétnych zdravotných problémoch (indikačných skupinách) súvisiacich s post-covidovým syndrómom.

Oxymat - Kúpele Dudince

Pri pretrvávajúcich neurologických a pohybových problémoch

Prekonali ste Covid-19 a pretrvávajú u vás neurologické ťažkosti, únavový syndróm, myopatia (postihnutie svalov) a bolesti kĺbov, ktoré limitujú vaše denné aktivity?

 

Týmito procedúrami v Kúpeľoch Dudince vám môžeme pomôcť:

V tomto prípade sa zameriame aj na silový tréning a tréning vášho respiračného svalstva (dychová gymnastika), kedže počas imobilizácie na lôžku v dôsledku infekcie Covid-19 došlo pravdepodobne k hypotrofii až atrofii vášho svalstva. Pohybová aktivita je zameraná hlavne na zlepšenie pohybu chrbtice, kĺbov a posilnenie svalstva chrbtice, brušného svalstva a svalstva dolných končatín. Pozornosť venujeme aj správnym návykom držania tela.

 

 • pohybová aktivita v rámci skupinového liečebného telocviku – cvičenie s pomôckami ako napr. fit lopta, blackrool a pod.
 • hydrokineziterapia (cvičenie vo vode)
 • oxymat s C vitamínovým nápojom (podľa výsledkov meranie pO2) - procedúra je dôležitá pre plnohodnotné okysličenie krvi, zlepšuje metabolizmus nielen srdcového svalu, ale i celého organizmu, pomáha odstraňovať únavu, zlepšuje koncentráciu, pamäť, pôsobí antidepresívne
 • vodoliečba - podvodná masáž, perličkový kúpeľ, vírivé kúpele na dolné a horné končatiny, Kneippov šliapací kúpeľ
 • stacionárny bicykel
 • elektroliečba - Tecar Sin, magnetoterapia, phyaction, hilterapia
 • klasické masáže
 • parafínové zábaly a parafango

 

Ako doplnkovú liečbu odporúčame rehabilitačné plávanierekondičné cvičenie v kúpeľnom rekondično-rehabilitačnom centre a infrasaunu.

Pri pretrvávajúcich kardiovaskulárnych problémoch

Prekonali ste Covid-19 a pretrvávajú u vás kardiovaskulárne ťažkosti a prípadné orgánové poškodenia srdca a ciev, ktoré limitujú vaše denné aktivity?

 

Týmito procedúrami v Kúpeľoch Dudince vám môžeme pomôcť:

 • minerálny kúpeľ vo forme vaní a bazéna
 • pohybová aktivita vo forme individuálneho liečebného telocviku - 2x týždenne so stupňom zaťaženia podľa výsledku 6 MWT (test chôdze): základom je dychová a cievna gymnastika, naučenie správneho dýchania, kondičné cvičenia
 • terenné kúry, Nordic walking, stacionárny bicykel - cieľom je zvýšenie vašej kondície, preto volíme aeróbnu záťaž s primeranou frekvenciou, intenzitou a časom vzhľadom na zdravotný stav
 • hydrokineziterapia (cvičenie vo vode)
 • oxymat s C vitamínovým nápojom (podľa výsledkov merania pO2) - procedúra je dôležitá pre plnohodnotné okysličenie krvi, zlepšuje metabolizmus nielen srdcového svalu, ale i celého organizmu, pomáha odstraňovať únavu, zlepšuje koncentráciu, pamäť, pôsobí antidepresívne
 • inhalácia s Vincentkou, Fatrou resp. medikamentami - pomocou inhalácie prirodzene zvlhčíme vaše dýchacie cesty a ošetríme ich po covid infekcii
 • plynové injekcie - ide o aplikáciu medicínskeho oxidu uhličitého do presne vymedzených bodov na pokožke, dôsledkom ktorej dochádza k stimulácii daných bodov. Plynové injekcie pomáhajú zlepšovať výživu tkanív, zlepšujú lokálne aj celkové prekrvenie napr. srdcového svalu, okrem toho majú aj protizápaové účinky, zlepšujú hojenie tkanív a pozitívne pôsobia pri ochoreniach srdcovocievneho aparátu, ale i pri diagnózach neurologických či ochoreniach pohybového aparátu.

 

Ako doplnkové (podľa vašich konkrétnych ťažkostí) odporúčame procedúry ako napr. biostimul, Bemer, biovak či vodoliečbu.

Biostimul - polarizované svetlo, svetelná terapia, ktorá sa využíva jednak preventívne, no má aj analgetický, priotizápalový a biostimulačný regeneračný efekt.

Bemer je fyzikálna liečba, ktorá pomocou elektromagnetických impulzov stimuluje obnovu mikrocirkulácie, zlepšuje krvný obeh, zásobovanie buniek živinami a kyslíkom, zlepšuje metabolizmus tkanív, podporuje regeneračné a uzdravovacie procesy, zlepšuje spánok, výkonnosť a koncentráciu.

 

 

Najdôležitejšia procedúra pre všetkých

V Dudinciach nájdete pre svoju liečbu a regeneráciu ideálne podmienky - liečivú vodu, prírodu a slnko. Naše kúpeľné mestečko je miestom s najväčším počtom slnečných dní v roku. Pri prechádzkach kúpeľným parkom načerpáte zdarma D vitamín, v rámci aromaterapie nasajete vône liečivých bylín z našich záhonov či sa prejdete chodníkom naboso.