Kúpeľná liečba

Trápia vás viaceré zdravotné problémy? Pozrite sa, či kúpeľný pobyt v Dudinciach môže byť pre vás tým správnym riešením, a ktoré ochorenia v Dudinciach liečime. Pobyt v kúpeľoch môžete teraz darovať aj ako darček. Žiaden zhon, v pokoji si u nás vyberiete pobyt a darček môžete mať bez naháňania sa po meste za pár chvíľ v rukách. Navyše, s pobytom v kúpeľoch darujete blízkym aj kúsok zdravia, oddychu a zážitok.

 

Ochorenia, ktoré liečime

Prečo dudinská minerálna voda?

Dudinská minerálna voda patrí medzi najvzácnejšie vody na svete. Naša "prdľavka" - ako ju zvyčajne domáci Dudinčania nazývajú, je vysoko mineralizovaná liečivá voda. Ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Vodu podobného zloženia nájdete v Európe už len vo Vichy (Francúzsko).

 • Ochorenia pohybového aparátu
 • Kardiovaskulatórne ochorenia
 • Neurologické ochorenia
 • Choroby profesionálneho preťaženia
 • Prevencia proti týmto ochoreniam

Dudinská voda dokáže liečiť široké spektrum ochorení, lebo...

 

prítomný oxid uhličitý a sírovodík sa pri prenikaní do tela navzájom podporujú. Oxid uhličitý výrazne zvyšuje prekrvenie kože, čo má vplyv na hemodynamiku (teda vplyv na tlak krvi a jej prúdenie cievami) a na zníženie periférnej cievnej rezistencie. Tým dochádza k poklesu systolického i diastolického krvného tlaku. Dochádza tiež k poklesu srdcovej frekvencie, zlepšeniu ekonomiky práce srdca a zlepšeniu reologických vlastností krvi a krvnej plazmy (t. j. zvýšená flexibilita červených krviniek a zníženie nahromadenia krvných doštičiek).

Resorbovaná síra zo sírovodíka a hydrosulfidu obsiahnutých v minerálnej vode, sa zachytáva v spojivovom tkanive tým viac, čím viac je tkanivo poškodené. Okrem toho sírne vody zvyšujú rozšírenie kapilár a arterií. Zvyšujú hladinu vazoaktívnych látok, pôsobia na periférne sympatikové nervové zakončenia. Znižujú pocit bolestivosti a na hemodynamiku pôsobia podobne ako oxid uhličitý.

A práve toto vzájomné synergické pôsobenie oxidu uhličitého a sírovodíka sa využíva pri liečbe pacientov s polymorbiditou (kombinácia ochorení kardiovaskulárneho aparátu s ochoreniami pohybového aparátu a nervovej sústavy). Pri jednom liečebnom pobyte sa práve preto Kúpele Dudince zameriavajú na liečbu napr. ischemickej choroby srdca, stavu po infarktoch srdcového svalu, vysokého krvného tlaku, ale aj na liečbu degeneratívnych resp. zápalových ochorení pohybového aparátu a neurologických chorôb.

 

Spoločnosť Kúpele Dudince, a.s. má povolenie prevádzkovať prírodné liečebné kúpele na základe rozhodnutia Štátnej kúpeľnej komisie Ministerstva zdravotníctva SR podľa ustanovení § 41 ods.1 a § 42 písm. b) zákona č. 538/2005 Z. z. o prírodných liečivých vodách, prírodných liečebných kúpeľoch, kúpeľných miestach a prírodných minerálnych vodách. 

Kúpele Dudince, a.s. poskytujú kúpeľnú zdravotnú starostlivosť len osobám starším ako 18 rokov. Liečebné pobyty uvedené na webovej stránke je možné objednať iba pre osoby staršie ako 18 rokov.

 

Čítaj viac
Kúpeľná liečba v Dudinciach

Liečebné pobyty mimo poisťovňu

 • Pobyt Medical Gold

  liečebný pobyt na 4 a viac nocí
  3 procedúry + bazén, plná penzia
  cena od 59 € (os./ noc v mimosezóne)

  zľava 5% pri rezervácii ON-LINE

 • Pobyt Medical Silver

  liečebný pobyt na 4 a viac nocí
  2 procedúry + bazén, polpenzia
  cena od 52 € (os./ noc v mimosezóne)

 • Predĺžený víkend Medical Mini

  kratší liečebný pobyt
  balík na 3 noci
  7 liečebných procedúr, plná penzia, bazén
  cena od 210 € (os./ pobyt v mimosezóne)

 • Pobyt Medical Platinum

  liečebný pobyt pre náročnejších
  na 4 a viac nocí
  4 procedúry (aj nadštandardné) + bazén
  rozšírená plná penzia "platinum"
  cena od 89 € (os./ noc v mimosezóne)

  zľava 5% pri rezervácii ON-LINE

 • Pobyt Medical Minerál

  liečebný pobyt v KH Minerál (od 3 nocí)
  2 procedúry + bazén, plná penzia
  cena od 43 € (os./ noc/ do 18. apríla 2019)

 • Pobyt Medical Senior

  liečebný pobyt pre seniorov
  na 5 a viac nocí (jan. - marec, nov. - dec. 2019)
  1 liečebná procedúra denne, polpenzia, bazén
  cena od 41 € (os./ noc)

 • Ambulantná liečba Medical Ambulant

  iba liečba bez ubytovania
  možná už od 1 dňa
  3 liečebné procedúry denne
  cena od 29 € (osoba/ deň)

Pobyty cez zdravotnú poisťovňu

 • Skupina A

  V tejto skupine sú zaradené ochorenia, pri ktorých zdravotná poisťovňa uhrádza za poistenca liečbu, ubytovanie i stravu. Poradíme vám, ako si takýto poukaz na kúpeľnú liečbu vybaviť a na čo všetko by ste mali myslieť.

 • Skupina B

  V tejto skupine sú zaradené ochorenia, pri ktorých zdravotná poisťovňa uhrádza za poistenca liečbu. Ubytovanie a stravu si poistenec platí sám. Aké sú doplatky za ubytovanie a stravu a ako si možno pohodlne on-line dohodnúť termín...

 • Partner na liečení

  Cenovo zvýhodnený liečebný pobyt pre tých, ktorých partner absolvuje kúpeľnú liečbu plne alebo čiastočne hradenú zdravotnou poisťovňou. Liečebný pobyt ako samoplatca môžete absolvovať spolu s ním za zvýhodnenú cenu.