Termálne kúpalisko Dudinka

22.06.2020

V lete býva v dudinskom parku veľmi živo. Slnečné počasie láka ľudí von, reštauračné terasy sú plné hostí. Najčastejšie však kroky tých, ktorí hľadajú osvieženie, smerujú na Kúpalisko Dudinka.

Pomenované je po víle, ktorej Dudince podľa známej legendy vďačia za liečivú silu miestneho prameňa. Úplnou rekonštrukciou prešlo v roku 2007 a odvtedy je obľúbeným kúpaliskom domácich, kúpeľných hostí a návštevníkov z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Útulný areál, komorná atmosféra a čistota – také sú najčastejšie odpovede ľudí na otázku, prečo sa tu dobre cítia.  

 

Otváracie hodiny kúpaliska a cenník

Kúpalisko Dudinka - Dudince

V skratke o kúpalisku Dudinka

Typ kúpaliska letné termálne
Minerálna voda áno (minerálny bazén)
Teplota vody v bazénoch 26 - 34°C
Vybavenie kúpaliska vodné atrakcie, tobogán, šmýkačka,
ležadlá, slnečníky, šatňové skrinky, bufety, detská zóna
Prevádzka jún - september
Parkovisko bezplatné monitorované,
cca 150 m od areálu

Najbližšie gastronomické prevádzky
a iné možnosti

Reštaurácia Rubín s letnou terasou, Lobby bar Rubín,
Kaviareň '78 Smaragd, požičovňa bicyklov,
Turisticko-informačné centrum, Fitpark Smaragd,
Kúpeľný chodník zdravia (Lesopark Búroš), Slnečná lúka 

 

 

V areáli kúpaliska Dudinka nájdete tieto bazény:

  • rekreačný bazén - dĺžka 25 m, šírka 12,5 m, hĺbka 1,30 m, teplota vody 26 - 28°C
  • bazén s vodnými atrakciami - výjazd z tobogánu, rodinná šmýkačka, vodný kanál s tryskami, teplota vody 28°C
  • detský bazén - hĺbka max. 0,4 m, teplota vody 30°C
  • minerálny bazén s dudinskou liečivou vodou (sedací) - hĺbka 1,05 - 1,14 m, teplota vody 33 - 34°C

Všetky vodné atrakcie v areáli kúpaliska (tobogán, šmýkačka, divoká voda, trysky) ako i ležadlá, šatne či detská zóna sú bezplatné. Extra spoplatnený je iba vstup do minerálneho bazéna (max. 30 min.). K dispozícii je niekoľko stánkov a bufetov s chutným občerstvením a bezplatné parkovanie na monitorovanom parkovisku iba cca 150 m od areálu kúpaliska. 

Najväčším lákadlom je minerálny bazén

Jeden z bazénov kúpaliska je denne napúšťaný dudinskou minerálnou liečivou vodou – odtiaľ aj názov minerálny bazén. Teplota vody v bazéne je 33 - 34°C. Dudinská minerálna voda priaznivo pôsobí pri ochoreniach pohybového aparátu, srdcovo-cievneho a nervového systému, a preto je tento bazén vyhľadávaný najmä ľuďmi, ktorí si chcú trochu preliečiť kosti, kĺby, svaly či vysoký krvný tlak. Tento bazén je „sedací“, čo znamená, že v ňom treba v pokoji sedieť, neplávať, nerobiť zbytočné pohyby a nevíriť vodu. Určený je osobám od 15 rokov. Maximálna odporúčaná doba pobytu v ňom je 30 minút. Pozor si musia dávať najmä ľudia trpiaci ochoreniami srdca. Pred vstupom do bazéna sa odporúča odložiť šperky – minerálna voda totiž môže spôsobiť ich sčernenie.

Náš tip: Leto s Dudinkou

Počas mesiacov júl a august je v ponuke špeciálny pobyt LETO S DUDINKOU. Je určený tým, ktorí chcú v Dudinciach stráviť príjemnú dovolenku a nepotrebujú liečebné procedúry. Okrem ubytovania v liečebnom dome Rubín, Smaragd alebo kúpeľnom hoteli Minerál zahŕňa aj polpenziu, vstup do vonkajšieho a vírivého bazéna v LD Rubín, ako aj denný celodenný vstup na Kúpalisko Dudinka vrátane využitia minerálneho bazéna. Mysleli sme aj na dni, kedy dovolenkárom počasie nepraje. Ak by bolo kúpalisko zavreté kvôli dažďu alebo chladnému počasiu, poskytneme všetkým, ktorí si zakúpili tento pobyt, náhradný program v podobe vstupov do krytého Vitálneho sveta Wellnea.