Voľný čas

Okrem procedúr si v Kúpeľoch Dudince môžete vychutnať chvíle pohody aj vo wellness i aktívnym pohybom vo fitness. Alebo sa dáte zlákať kultúrou či výletom do okolia? Nechajte sa inšpirovať...

Wellness - Kúpele Dudince

Wellness v liečebnom dome Rubín

Vodný a saunový svet známy pod názvom Vitálny svet Wellnea nájdete na 1. poschodí liečebného domu Rubín. K dispozícii je všetkým hosťom ubytovaným v liečebných domoch Rubín, Smaragd a v kúpeľnom hoteli Minerál podľa typu pobytu - bezplatne, prípadne za poplatok.

Pozrite si, čo všetko môžete vo Vitálnom svete Wellnea využívať, aké sú ceny vstupov a masáží a aká je jeho prevádzková doba.

 

Bazény v Kúpeľoch Dudince

Bazény v kúpeľoch

Príjemný a zdravý šport – PLÁVANIE – je obľúbenou činnosťou pre väčšinu populácie. Rozvíja základné funkcie organizmu, odstraňuje nedostatky a chyby v držaní tela a pôsobí priaznivo na rozvoj srdcovocievneho a dýchacieho systému i nervového a pohybového aparátu. Pridajte k tomu chvíle strávené v liečivej minerálke a dokonalý relax je na svete.

V Kúpeľoch Dudince je pre vás k dispozícii vonkajší rehabilitačný bazén Rubín, vnútorný relaxačný bazén Wellnea, minerálny bazén s dudinskou liečivou vodou a letné kúpalisko Dudinka.

Rekondično-rehabilitačné centrum

Rekondično-rehabilitačné centrum

K liečbe a oddychu v kúpeľoch neodmysliteľne patrí rehabilitácia. Pod strechou liečebného domu Rubín preto nájdete aj najlepšie vybavené klimatizované rekondično-rehabilitačné centrum v Dudinciach

Toto naše centrum je pod odborným dohľadom fyzioterapeuta viac než len bežné fitness. Je vybavené stacionárnymi bicyklami (s nádherným výhľadom na kúpeľný park), bežiacim pásom, steppermi, posilňovacími strojmi,  fitloptami a ďalšími pomôckami na rehabilitáciu. Príďte ho vyskúšať a zlepšiť si pohyblivosť a kondíciu.

Sport centrum Rubín - Kúpele Dudince

Sport centrum Rubín

Ideálne prepojenie zábavy s pohybom v Kúpeľoch Dudince ponúka Sport centrum Rubín. Dve bowlingové dráhy, ihrisko na squash a v lete tenisový kurt v krásnom prostredí kúpeľného parku. A možno dáte prednosť zábave pri biliarde, stolnom tenise alebo sa rozhodnete pre pétangue. 

Toto rozhodne nie sú všetky športové možnosti, ktoré ponúkajú Kúpele Dudince. Vypožičať si môžete palice na Nordic Walking, horské bicykle, v ponuke Turisticko-informačného centra sú dokonca aj elektrobicykle. Kúpeľný chodník zdravia v lesoparku Búroš ponúka tiež "fitness v prírode" vybavené viacerými cvičebnými prvkami a strojmi. Žiadne obavy - sú vhodné aj pre staršiu generáciu kúpeľných hostí.

Fitpark Smaragd - Kúpele Dudince

Fitpark Smaragd

Vyzujte sa a vykročte si po zdravie. Hovorí sa, že wellness začína od nôh. Doprajte si takéto wellness v nádhernom kúpeľnom parku pri liečebnom dome Smaragd a nechajte si naboso vymasírovať chodidlá povrchmi, ktoré už po niekoľkých dňoch zlepšia nervový systém a psychické zdravie.

Tento pocitový chodník naboso je spolu so sústavou 8 cvičebných strojov súčasťou Fitparku Smaragd. Novinkou v parku je aj aromaterapia.

Welness KH Minerál

Wellness aj Slender štúdio v Mineráli

Byť ubytovaný práve v kúpeľnom hoteli Minerál má viacero výhod aj čo sa týka voľného času. Pod jeho strechou nájdete hotelové wellness (s jaccuzzi, suchou a parnou saunou, sprchou s karibskou búrkou, ochladzovacím bazénom a oddychovou zónou).

Unikátom v rámci Dudiniec je aj slender štúdio. Ide o sústavu rekondičných stolov, ktoré sú poháňané elektromotorom. Jedna cvičebná hodina nahradí počtom pohybov až 6 hodín tradičnej gymnastiky! Takéto "cvičenie" je vhodné nielen pre seniorov, ale aj pre všetkých s problémami chrbtice, kĺbov, či pre astmatikov, ženy po pôrode, pre ľudí s poruchami krvného obehu a kŕčovými žilami. Odporúčané je aj pre tých, ktorí majú ťažkosti spojené s nadváhou.

Knižnica Smaragd - Kúpele Dudince

Knižnica Smaragd

Človek si myslí, že sa v kúpeľoch bude nudiť. Z domu sa zásobí knihami či časopismi. No popri procedúrach, plávaní v bazéne či prechádzkach a výletoch po okolí na konci pobytu zistí, že svoju kôpku ani len nevybalil z kufra. Ak však voľné chvíle radi trávite pri knihe, využite možnosť požičať si niečo na čítanie z kúpeľnej knižnice

Nový priestor s knižnicou na prízemí v Smaragde je tiež miestom na získanie informácií o okolí, aktivitách v kúpeľoch. Je to však hlavne knižnica s pohodlnými kreslami na čítanie a s takmer 5000 knihami rôzneho žánru. Je spojením modernej architektúry v príjemných zelených odtieňoch (typických pre Smaragd) a vysokou úrovňou ponúkaných služieb.

Dudince a okolie

Dudince a okolie

Veľké nákupné centrá v Dudinciach nenájdete. Zato môžete vo voľných chvíľach objavovať najbližšie okolie kúpeľného mestečka, v ktorom nič nie je ďaleko - kúpeľný park a lesopark Búroš, útulné vínne pivničky, pamiatkové rezervácie, historické mestá, turistické chodníčky...

Priamo v areáli kúpeľov nájdete útulné turisticko-informačné centrum, v ktorom vám pracovníci oblastnej organizácie cestovného ruchu ochotne poradia, kam do okolia a ako sa tam vybrať.

Kultúrne podujatia - Kúpele Dudince

Kultúrne podujatia

V Kúpeľoch Dudince procedúrami uľavujeme telu od bolesti, ale našou ambíciou je pre vás urobiť ešte viac - pozitívne naštartovať dušu.

Aby sa hostia u nás cítili dobre aj po spoločenskej stránke, zrekonštruovali sme priestory v liečebnom dome Smaragd a dnes na jeho prízemí nájdete do príjemných smaragdových tónov ladenú Kaviareň Smaragd '78 a modernú spoločenskú sálu (a keď to pandemická situácia dovolí, tak aj) s pestrou ponukou hudobno-zábavných programov a tanečných zábav. Aj priestory lobby baru v liečebnom dome Rubín sa často večer rozozvučia tónmi klavíra, cimbalu či magickej harfy...

Najnovšie články

Novinky z Kúpeľov Dudince priamo na mail

Ak máte záujem dostávať e-mailom raz mesačne novinky z Kúpeľov Dudince, vyplňte tento formulár. Ako poďakovanie za prihlásenie do newslettera vám na e-mail pošleme zľavu 7 % na pobyt. Okrem toho sa môžete tešiť na špeciálne akcie iba pre príjemcov newslettra.

Mám viac ako 16 rokov a poskytnutím údajov dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ Kúpele Dudince, a.s., so sídlom Kúpeľná 106/3, 962 71 Dudince, IČO: 31642713, spracúval moje osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko, e-mail za účelom registrácie sa ku odberu aktuálnych noviniek a zliav formou získavania newslettrov na poskytnutú e-mailovú adresu. Platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Zároveň súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať. Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov je možné nájsť v sekcii Ochrana osobných údajov.

Ďalšie rubriky z Magazínu z Kúpeľov Dudince