Skupinový liečebný telocvik

Skupinový liečebný telocvik je procedúra zameraná na zlepšenie pohybových funkcií. 10-12 členné skupiny, do ktorých sú klienti zaraďovaní na základe diagnózy, cvičia v telocvični na žinienkach pod vedením rehabilitačných pracovníkov.

  • Brunkowova skupina – cvičenie spočíva v postupnom napínaní jednotlivých svalových skupín, ide o metódu nezaťažujúcu kĺby, pozitívnym efektom je okrem iného aj spevnenie korzetu chrbtice. 
  • Skupina Chrbtica STV – cvičenie má charakter kondičného cvičenia chrbtice, pozitívnym efektom je uvoľnenie svalových stuhnutí a skrátených svalov, vytváranie správneho držania tela.
  • Skupina Chrbtica OCH - sem zaraďujeme klientov po operáciách chrbtice, cvičením sa zvyšuje rozsah hybnosti, posilňuje sa chrbtové a brušné svalstvo, vytvára sa pevný svalový korzet.
  • Skupina Coxy – cvičenie sa zameriava na bedrové kĺby s cieľom zvýšiť výkonnosť ich oslabených svalov, pozitívnym efektom je aj zlepšenie postavenia panvy a chrbtice.
  • Skupina KV – tvoria ju klienti s kadiovaskulárnymi ochoreniami, cieľom cvičenia je uvoľniť napäté svalové skupiny hrudníka, horných končatín a krčnej chrbtice, klienti zároveň absolvujú aj uvoľňovacie a dýchacie cviky.
  • Skupina „Relaxačné cvičenie“ – cieľom cvičenia je dosiahnuť psychické a fyzické uvoľnenie, cvičí sa pri relaxačnej hudbe s využitím niektorých prvkov z jogy.

 

Mám záujem o pobyt

 

Kategória: 
Liečebná telesná výchova
Lekár: 
Áno
Typ: 
Základná
Čas: 
20 min
Skupinový telocvik
« všetky procedúry