Minerálne kúpele

Minerálny bazénKúpele Dudince vám ponúkajú dva varianty liečby dudinskou minerálnou vodou. Formou bazénového alebo vaňového kúpeľa so suchým zábalom. V oboch prípadoch kúpeľ trvá 20 minút. Po ňom si 10 minút oddýchnete v suchom zábale. Liečivý účinok minerálnej vody sa najlepšie prejaví, ak procedúru absolvujete v pokoji. Bez zbytočných pohybov a vírenia vody. Procedúra prebieha bez plaviek.

 
Liečba dudinskou minerálnou vodou je založená na chemických účinkoch oxidu uhličitého a sulfánu na pokožku. Ňou sa vstrebávajú do tela. Oba plyny sa vo svojej účinnosti navzájom podporujú. Ďalším liečivým faktorom je tepelný vplyv. Voda sa zohrieva pre individuálne vaňové kúpele na 34 až 37°C (podľa odporučenia ošetrujúceho lekára). Pre skupinový kúpeľ v bazéne na 34°C. Voda takto pôsobí na všetky funkcie orgánov ľudského tela. 
 
Vstrebáva sa len oxid uhličitý rozpustený vo vode (viazaný CO2). Drobné bublinky (voľný CO2), ktoré sa vytvoria počas kúpeľa na koži, je potrebné opatrne zotrieť. Liečebne sa uhličitý kúpeľ využíva na zníženie vysokého krvného tlaku. Sulfán (sírovodík) zase zabezpečuje liečbu poškodených kostí, chrupaviek. Dochádza k relaxácii svalov a šliach. Ustupujú bolesti a zlepšuje sa aktivita pohybového aparátu.
 
Liečivá dudinská voda patrí medzi najvzácnejšie na svete. Podobná voda sa vyskytuje už iba v Japonsku a v známych francúzskych kúpeľoch Vichy. Bazénový alebo vaňový kúpeľ je základom kúpeľného pobytu. Účinky tejto vody sa využívajú ako liečba, ale i ako vynikajúca prevencia pred ochoreniami pohybového aparátu, srdcovo-cievneho systému, nervového systému, ale aj manažérskych a civilizačných chorôb. 
 
 
 
 
Kategória: 
Minerálne kúpele
Lekár: 
Áno
Typ: 
Základná
Čas: 
20 min
« všetky procedúry