Kúpalisko Dudinka v Dudinciach

Pre tých, ktorí (ešte) nepoznajú žiadnu ženskú menom Dudinka, krátke poučenie: Dudinka je nadpozemsky krásna víla, ktorej Dudince vďačia za liečivú vodu. Údajne (ale nestretnete Dudinčana, ktorý by tomu neveril) premenila miestny prameň na liečivý. Kedysi dávno vodou z neho zachránila život synovi rímskeho vojvodcu.

 

Preto dodnes dudinská voda prinavracia ľuďom zdravie. A preto sú v Dudinciach aj kúpele.

 

Zhruba 300 m od liečebných domov sa nachádza letné termálne kúpalisko. Ako inak - nesie meno víly Dudinky. A poskytne vám relax, letnú zábavu pri vode, ale pomôže i vášmu zdraviu.

Kúpalisko Dudinka

5 dôvodov, prečo sa oplatí ísť na Dudinku

1. bazény a minerálna voda

Dudinka patrí rozlohou a kapacitou skôr k menším a pokojnejším (rodinnejším) kúpaliskám. Má 4 bazény:

  • rekreačný bazén - dĺžka 25 m, šírka 12,5 m, hĺbka 1,30 m, teplota vody 26 - 28°C
  • bazén s vodnými atrakciami - výjazd z tobogánu, rodinná šmýkačka, vodný kanál s tryskami, teplota vody 28°C
  • detský bazén - hĺbka max. 0,4 m, teplota vody 30°C
  • minerálny bazén s dudinskou liečivou vodou - hĺbka 1,05 - 1,14 m, teplota vody 33 - 34°C

Minerálny bazén je sedacím bazénom. Nepláva sa v ňom a nie je vhodný pre deti do 15 rokov. Naopak - je ideálny pre tých, ktorí si chcú trošku preliečiť kĺby, kosti, vysoký tlak... Osoby s kardiovaskulárnymi ochoreniami by to však s pobytom v bazéne nemali prehnať. Lekármi odporúčaná dĺžka pobytu v minerálnom bazéne je 30 minút.

 

Mali by ste vedieť, že dudinská minerálna voda spôsobuje oxidáciu (sčernenie) striebra, zlata s nižšími karátmi a bižutérie. Odporúčame teda vaše šperky pred vstupom do minerálneho bazéna odložiť.

Kúpalisko Dudinka - minerálny bazén

2. vodné atrakcie zdarma

Všetky vodné atrakcie v areáli kúpaliska (tobogán, šmýkačka, divoká voda, trysky) ako i ležadlá, šatne či detská zóna sú bezplatné. Neplatíte za ne zvlášť ako na iných kúpaliskách. Extra spoplatnený je iba vstup do minerálneho bazéna (30 min. / 1,70 €).

Kúpalisko Dudinka - atrakcie

3. chutné občerstvenie

Láska k Dudinke ide aj cez žalúdok - k dispozícii je niekoľko stánkov a bufetov s chutným občerstvením.

4. parkovanie zdarma

Bezplatné parkovanie na monitorovanom parkovisku iba cca 150 m od areálu kúpaliska v blízkosti kúpeľného hotela Rubín je samozrejmosťou. Ak sa plánujete zdržať dlhšie, odporúčame blízku Reštauráciu Rubín s letnou terasou, Sport centrum s bowlingovými dráhami a squashom či Vitálny svet Wellnea. Príjemné posedenie je aj na tienistej letnej terase kúpeľného hotela Minerál.

Kúpele Dudince - parkovisko

5. nuda nehrozí

Na Dudinke sa nudiť nebudete (iba ak chcete) - okrem bazénov, plávania a slnenia si môžete zahrať plážový volejbal či maxi šachy. Vaše deti sa dosýta vyhrajú v pieskovisku, na preliezkach, hojdačkách, šmýkačke... O zábavu pre deti i dospelých sa v júli a auguste postarajú aj energiou nabití animátori.

Kúpalisko Dudinka - Kúpele Dudince
Kúpalisko Dudinka - Kúpele Dudince
Kúpalisko Dudinka - Kúpele Dudince
Kúpalisko Dudinka - Kúpele Dudince
Kúpalisko Dudinka - Kúpele Dudince