Kontaktné údaje

Kúpele Dudince, a. s. sa nachádzajú v samom srdci najmenšieho a najjužnejšie položeného kúpeľného mestečka Dudince. Svojej polohe vďačia za najvyšší počet slnečných dní v roku.

Kúpele Dudince, a.s. sú zdravotníckym zariadením s liečebnými domami Rubín, Smaragd a kúpeľným hotelom Minerál. Poskytujú ústavnú zdravotnú starostlivosť v zmysle vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR č. 84/2016 osobám starším ako 18 rokov a tiež liečebné a relaxačné pobyty pre samoplatcov.

Najvyšší počet slnečných dní v roku
Ekologicky čisté a tiché prostredie
Unikátna liečivá minerálna voda

V skratke o kúpeľoch

 

Traduje sa, že dudinská minerálna voda bola známa už starým Rimanom. Najznámejšia legenda o víle Dudinke, ktorá zachránila vodou z prameňa život synovi rímskeho vojvodcu a najväčšia dudinská rarita - 32 bazénikov vytesaných do travertínu, tzv. Rímske kúpele, sa tradične spájajú s Rímskou ríšou. Triezvejšie úvahy však hovoria o tom, že travertínové bazény sú oveľa mladšie a vytvorili ich naši prastarí otcovia niekedy na prelome 19. a 20. storočia. V čase, keď sa začala vo väčšej miere využívať tamojšia liečivá minerálna voda.

Najstaršia zachovaná zmienka o dudinských prameňoch je z roku 1549 v diele Juraja Wernhera: „Správa o podivuhodných vodách Uhorska“ a Mateja Bela v diele „Historické a zemepisné poznatky o severnom Uhorsku“ z roku 1742. V stredoveku sa naša voda využívala na liečbu reumatizmu, zápalov očí, kožných ochorení a chorôb tráviacich orgánov. Okolo roku 1890 zavítali do Dudiniec špecialisti z Viedne. Ich úlohou bolo uskutočniť prieskum prameňov, ktoré sú na základe jeho výsledkov od roku 1894 oficiálne uznané ako liečivé.

Podzemný poklad Dudiniec sa spočiatku využíval prevažne na pitné kúry – vo fľašiach sa začiatkom 20. storočia dokonca exportoval do Ameriky a Egypta! V rovnakom čase vznikol reklamný slogan:„Dudinská liečivá voda, kráľovná minerálnych stolových vôd“ a do prevádzky boli uvedené aj prvé minerálne bazény – jeden dal postaviť vlastník prameňov Hugo Oberndorff pre svoju rodinu, druhý Filip Gutmann, po ktorom vzal bazén a pramene do prenájmu Kálmán Brázzay z Budapešti.

Premeny Kúpeľov Dudince v čase:

• 1951: v Dudinciach bol otvorený prvý kúpeľný dom
• 1953: Československé štátne kúpele
• 1966: otvorený liečebný dom Rubín
• 1970: otvorený kúpeľný dom Krištáľ (dnes Balneoterapia Krištáľ)
• 1978: otvorený liečebný dom Smaragd
• 1991: Slovenské liečebné kúpele (spolu so Sklenými Teplicami) 
• 1996: HONTHERMAE, a. s.
• 2003: Kúpele Dudince, a. s.
Prečítajte si viac
Kúpele Dudince

Naše kontakty

Liečebné domy Rubín, Smaragd
a kúpeľný hotel Minerál

Recepcie (0:00 - 24:00)
Recepcia LD Rubín: +421 45 550 4920
Recepcia LD Smaragd: +421 45 550 4950
Recepcia KH Minerál: +421 45 550 6001

 

Rezervácie a info (pracovné dni 7:00 - 15:30)

Tel: +421 45 550 4444+421 45 550 3333
Fax: +421 45 550 48 40
Email: rezervacie@kupeledudince.sk

 

Pracovné ponuky

Email: kariera@kupeledudince.sk

 

Neviete sa k nám dovolať?
Napíšte nám cez kontaktný formulár uvedený na tejto stránke (nižšie), prípadne nám nechajte na seba telefonický kontakt a my vám radi zavoláme späť.

 

Adresa:

Kúpele Dudince, a. s. (LD Rubín a LD Smaragd)
Kúpeľná 106, 962 71 Dudince

Kúpele Dudince, a. s. (KH Minerál)
Okružná 124, 962 71 Dudince

GPS súradnice: 48.166721, 18.880505

 

IČO: 31642713, IČ-DPH: SK2020474390
Spoločnosť Kúpele Dudince, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Banská Bystrica, oddiel Sa, vložka číslo: 319/S.

 

Vitálny svet Wellnea (vodný a saunový svet)
Recepcia - tel: +421 45 550 4983

Letné kúpalisko Dudinka
Pokladňa - tel: +421 45 550 4988

 

Nájdete nás

Facebook    Instagram   YouTube

Ako sa k nám dostanete?

Ak pre svoj príchod do Dudiniec volíte → verejnú autobusovú či vlakovú dopravu, radi vám zabezpečíme odvoz zo stanice (zastávky autobusu) priamo k liečebnému domu. Túto požiadavku je nutné nahlásiť najneskôr deň vopred na recepcii príslušného liečebného domu (kedykoľvek, aj vo večerných hodinách).

 

Plánujete prísť do kúpeľov vlastným autom?
K dispozícii máte niekoľko možností parkovania:

  • bezplatné parkovanie: priamo v areáli pred liečebnými domami 15 minút na príchod a odchod klientov alebo na monitorovanom parkovisku cca 150 m od liečebných domov
  • platené parkovanie: priamo v areáli pred liečebnými domami počas dlhodobého pobytu kúpeľných hostí
Parkovanie pred liečebnými domami Rubín a Smaragd
pre ubytovaných hostí
120 minút bezplatne
1 - 12 nocí 5 €/ deň
13 a viac nocí 3 €/ deň
  • bezplatné parkovanie pre ubytovaných hostí v KH Minerál - priamo pred kúpeľným hotelom

Odporúčaný nástup na liečebný pobyt z dôvodu optimalizácie návštevy lekára a liečebného režimu je v pracovné dni dopoludnia alebo v nedeľu popoludní

 

Vytvorili sme pre vás tiež praktický zoznam toho, na čo nezabudnúť pri balení → Čo si vziať do kúpeľov

Mapa - Kúpele Dudince

Opýtajte sa nás

Nenašli ste na stránke informáciu, ktorú hľadáte? Kontaktujte nás emailom, radi vám odpovieme na všetky otázky.

Kontaktný formulár

Ďakujeme za Váš záujem.
Naše telefónne linky sú v tieto dni nonstop zaneprázdnené, odporúčame preto využiť e-mailovú komunikáciu. Najneskôr do 2 pracovných dní od nás dostanete odpoveď, alebo Vás skontaktujeme telefonicky (prosíme o trpezlivosť, vybavujeme všetky maily a nemôže sa stať, že odpoveď nedostanete). Vybavenie rezervácie sa podstatne urýchli, ak do poznámky vpíšete čo najviac Vašich konkrétnych požiadaviek a informácií o Vás.

Viac spôsobov komunikácie (súčasne telefonicky i mailom) Vašu rezerváciu neurýchli, práve naopak. Ak sa rezerváciou zaoberajú viaceré naše pracovníčky a nevedia o tom, celý proces trvá zbytočne dlho. Ak sa tak stane, prosím, upozornite nás, že ste už s niekým od nás komunikovali.

 

Pre urýchlenie komunikácie nám do správy napíšte čo najviac informácií, prosím. O aký typ pobytu máte záujem (liečebný/relaxačný, konkrétny pobyt), koľko izieb, pre koľko osôb a na koľko nocí si ho želáte rezervovať, prípadne želaný termín.

Pre urýchlenie komunikácie nám do správy napíšte aj želaný termín pobytu (aspoň orientačne), liečebný dom, prípadne iné požiadavky či obmedzenia.

Prevádzkovateľ Kúpele Dudince, a.s., so sídlom Kúpeľná 106/3, 962 71 Dudince, IČO: 31642713 spracúva poskytnuté osobné údaje prostredníctvom kontaktného formulára v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. f) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) v oprávnenom záujme za účelom spätnej reakcie na položenú otázku ohľadne poskytovaných služieb, poskytnutý názor, hodnotenie alebo sťažnosť. Rozsah spracúvaných údajov je meno, priezvisko, e-mail, vo výnimočných prípadoch telefónne číslo a iné osobné údaje obsiahnuté v tele správy. Ako dotknutá osoba máte právo namietať takéto spracúvanie. Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov je možné nájsť v sekcii Ochrana osobných údajov.