Zdravý životný štýl

Kúpele sú dôležité nielen z hľadiska liečby, ale aj z hľadiska "výchovy" pacienta. Ide o komplexnú starostlivosť - o jeho edukáciu, kontrolovanú pohybovú aktivitu, racionálne stravovanie a osvojovanie si zdravého životného štýlu. Pozrite si tipy a rady našich odborníkov, ako si zlepšiť zdravie a kvalitu života.

Ako predísť bolesti chrbtice

Áááách, zase ma seklo v krížoch... Poznáte to aj vy? Ochorenia chrbtice patria medzi najčastejšie v dnešnej civilizovanej dobe. Dá sa im vôbec nejako predchádzať? Prečítajte si o tomto probléme viac z pohľadu vedúcej lekárky Kúpeľov Dudince. 

Ochorenia chrbtice - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/predchadzajme-bolesti-chrbtice

Dudinská voda a pitné kúry

Dudinská liečivá voda sa najčastejšie využíva na vonkajšiu liečbu vo forme vaňových a bazénových kúpeľov. Ale málokto vie, že táto minerálna voda je využiteľná aj pre pitnú liečbu - pitné kúry. Prečítajte si o nej viac...

Dudinská liečivá voda - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/dudinska-voda-pitne-kury

10 cvikov pre moju chrbticu

Najlepšia liečba je prevencia. Spravte si 5 minútovú pauzu a zacvičte si s nami 10 jednoduchých cvikov. Vďaka nim môžete uľaviť svojej chrbtici. Zároveň sa však i dobre naladíte. Cvičiť ich môžete v práci i doma pri telke.

Rehabilitácia v Kúpeľoch Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/pat-minut-10-cvikov-pre-moju-ch...

Zdravo jesť - zdravo žiť

Zmena životného štýlu môže byť oveľa príjemnejšia, ako pravidelné užívanie liekov. Akosi zabúdame na to, že jedlo môže byť liekom. Pozrite sa, ako môže strava pomáhať pri artróze, artritíde, cukrovke či vysokom tlaku.

Zdravý životný štýl - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/zdravo-jest-zdravo-zit

Ako žiť s osteoporózou

V boji proti osteoporóze je dôležitý zdravý životný štýl, pravidelná konzumácia mliečnych výrobkov, dostatočný príjem vápnika a vitamínu D, dostatok pohybu a pozitívne myslenie. Najdôležitejšia je včasná prevencia!

Osteoporóza a pohyb - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/osteoporoza-tichy-zabijak-kosti

Skleróza multiplex a kúpele

Správnou liečbou je možné zmierniť priebeh tohto ochorenia a udržať čo najväčšiu mieru sebestačnosti pacienta. Práve preto je kúpeľná liečba u pacientov s touto chorobou dôležitou súčasťou komplexnej liečby.

Skleróza multiplex a jej kúpeľná liečba

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/skleroza-multiplex-jej-kupelna-...

Zacvičte si s nami

Zostavili sme pre vás jednoduchého pomocníka, s ktorým si posilníte celé telo. Jednoduché cviky vychádzajú vždy zo základnej polohy a sú zamerané na posilňovanie svalstva. Môžete ich cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek.

Cviky na posilňovanie svalstva - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zacvicte-si

Pred nástupom na pobyt

Chystáte sa absolvovať kúpeľný pobyt v Dudinciach? Poradíme vám, čo si so sebou zbaliť a na čo je pred nástupom na pobyt potrebné myslieť. 

Čo si vziať do kúpeľov Dudince

https://www.kupeledudince.sk/dobre-vediet-pred-pobytom

7 pravidiel po návrate z kúpeľov

Ako si čo najdlhšie zachovať zdravé kosti, kĺby či srdce a ako sa udržať fit ešte dlho po návrate z kúpeľov? Pozrite si sedem pravidiel po absolvovaní liečby.

Po návrate z kúpeľnej liečby - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/7-pravidiel-po-navrate-z-kupelnej-liecby

Hippokrates - aktuálny aj dnes

V Hippokratových výrokoch sa spája múdrosť, pokora a úcta k zdraviu, ale aj k chorobe a pacientovi. Dajú sa využiť aj pri prevencii ochorení srdca či obezite. V Kúpeľoch Dudince sa nimi inšpirujeme denne v rámci našej praxe a chceme sa o ne podeliť aj s vami.

Čo jeme - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/hippokrates-aktualny-aj-dnes

Pozor na reumatoidnú artritídu

Reumatoidná artritída je závažné zápalové ochorenie kĺbov, s ktorým sa lekári v Kúpeľoch Dudince pravidelne stretávajú. Čo ju spôsobuje, ako ju liečiť? Môže liečbe pomôcť pobyt v kúpeľoch? Ktoré liečebné procedúry sú najvhodnejšie?​

Reaumatoidná artritída a kúpele

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/reumatoidna-artritida

Syndróm vyhorenia. Pomôžu kúpele?

Problémy, ktoré súhrnne označujeme názvom manažérske choroby, postihujú aj ľudí na iných ako riadiacich pozíciách. Lekári v Kúpeľoch Dudince sa s týmito ochoreniami stretávajú, žiaľ, čoraz viac. Povieme vám, čo robiť, ak smerujete k "vyhoreniu".

Manažérske ochorenia a syndróm vyhorenia - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/kupele-ako-prevencia-pri-syndro...

Abeceda zdravia

Základom zdravia je dostatok pohybu a racionálna strava. Do kúpeľného jedálnička zaraďujú kuchári v našich kúpeľoch zdravé potraviny bohaté na minerálne látky a vitamíny. Inšpirujte sa našou Abecedou zdravia a dajte si niečo chutné i zdravé...

https://www.kupeledudince.sk/zivotny-styl/zdrava-abeceda

Kúpele či "iba" ambulantná liečba?

Kedy je vhodné absolvovať ambulantnú liečbu v mieste bydliska, aké hlavné benefity prináša pobyt v kúpeľoch, a aké najčastejšie chyby robíme v prístupe k vlastnému zdraviu dozviete sa z rozhovoru s vedúcou lekárkou Kúpeľov Dudince.

Kúpele alebo ambulantná liečba

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/preco-kupele-nie-iba-ambulantna...

Parkinsonova choroba

Patrí medzi ochorenia centrálneho nervového systému liečené v Kúpeľoch Dudince. Počas kúpeľnej liečby sa zameriavame nielen na pohybovú aktivitu, ale aj na psychiku pacienta. Prečítajte si viac...

Parkinsonova choroba

https://www.kupeledudince.sk/parkinsonova-choroba-ochorenie-centralneho-nervoveh...

Artróza kĺbov

Artróza patrí medzi najčastejšie choroby pohybového aparátu. Najviac postihuje váhonosné kĺby – bedrové a kolenné kĺby. Prečítajte si viac o príčinách jej vzniku, prejavoch aj o jej liečbe.

Artróza kolenných a bedrových kĺbov

https://www.kupeledudince.sk/artroza-kolennych-bedrovych-klbov

Kontrola znamienok na tele

Čo by si mal človek všímať na svojej koži, s akými kožnými problémami chodia kúpeľní hostia ku kožnému lekárovi a kedy je najvhodnejší čas na ošetrenie kože sa dozviete v rozhovore s MUDr. Andreou Michalcovou, dermatovenerologičkou v Kúpeľoch Dudince.

Kožná lekárka v Kúpeľoch Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/kontrola-znamienok-na-tele-vyuz...

Ako sa opaľovať s rozumom

Vychutnajte si počas vášho pobytu v kúpeľoch ticho, letné slnko i krásny výhľad na strešnej terase Smaragd. Viete, ako sa správne slniť a na čo treba myslieť, aby sme si neuškodili? Zopakujte si s nami zásady správneho opaľovania sa.

Slnečná terasa Smarags - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/zasady-spravneho-opalovania-sa

Fyzika, ktorá vám uľaví od bolesti

Fyzikálna terapia je liečebný systém, ktorý využíva účinky rôznych fyzikálnych javov na ľudský organizmus. Pozrite si, ako sa možno zbaviť bolestí pohybového aparátu v rámci kúpeľnej liečby.

Biostimul lampa - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/fyzikalna-terapia-ulavi-pri-bol...

Chodník naboso a Fitpark

Pohyb je najdôležitejšou prevenciou, ale aj liečbou mnohých ochorení, preto sme pre vás v kúpeľnom parku medzi liečebnými domami Smaragd a Rubín pripravili túto zdravú novinku.

Pocitový chodník naboso - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zdravy-zivotny-styl/zdravo-naboso-v-kupelnom-parku