Zdravý životný štýl

Kúpele sú dôležité nielen z hľadiska liečby, ale aj z hľadiska "výchovy" pacienta. Ide o komplexnú starostlivosť - o jeho edukáciu, kontrolovanú pohybovú aktivitu, racionálne stravovanie a osvojovanie si zdravého životného štýlu. Pozrite si tipy a rady našich odborníkov, ako si zlepšiť zdravie a kvalitu života.

Ako predísť bolesti chrbtice

Áááách, zase ma seklo v krížoch... Poznáte to aj vy? Ochorenia chrbtice patria medzi najčastejšie v dnešnej civilizovanej dobe. Dá sa im vôbec nejako predchádzať? Prečítajte si o tomto probléme viac z pohľadu vedúcej lekárky Kúpeľov Dudince. 

Ochorenia chrbtice - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/co-robit-ked-ma-boli-chrbat

Dudinská voda a pitné kúry

Dudinská liečivá voda sa najčastejšie využíva na vonkajšiu liečbu vo forme vaňových a bazénových kúpeľov. Ale málokto vie, že táto minerálna voda je využiteľná aj pre pitnú liečbu - pitné kúry. Prečítajte si o nej viac...

Dudinská liečivá voda - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/novinky/dudinska-voda-pitne-kury

10 cvikov pre moju chrbticu

Najlepšia liečba je prevencia. Spravte si 5 minútovú pauzu a zacvičte si s nami 10 jednoduchých cvikov. Vďaka nim môžete uľaviť svojej chrbtici. Zároveň sa však i dobre naladíte. Cvičiť ich môžete v práci i doma pri telke.

Rehabilitácia v Kúpeľoch Dudince

https://www.kupeledudince.sk/novinky/pat-minut-10-cvikov-pre-moju-chrbticu

Zdravo jesť - zdravo žiť

Zmena životného štýlu môže byť oveľa príjemnejšia, ako pravidelné užívanie liekov. Akosi zabúdame na to, že jedlo môže byť liekom. Pozrite sa, ako môže strava pomáhať predchádzať bežným chorobám.

Zdravý životný štýl - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/novinky/zdravo-jest-zdravo-zit

Ako žiť s osteoporózou

V boji proti osteoporóze je dôležitý zdravý životný štýl, pravidelná konzumácia mliečnych výrobkov, dostatočný príjem vápnika a vitamínu D, dostatok pohybu a pozitívne myslenie. Najdôležitejšia je včasná prevencia!

Osteoporóza a pohyb - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/ako-zit-s-osteoporozou

Čo robiť, keď bolí chrbát

Čo mám robiť, keď na sebe pozorujem príznaky ochorenia chrbtice? Liečba závisí od typu ochorenia na základe komplexného lekárskeho vyšetrenia. Často sú nutné lieky aj obstreky. Dôležitú úlohu tu však zohráva aj kúpeľná liečba.

Bolesti chrbtice - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/co-robit-ked-ma-boli-chrbat

Skleróza multiplex a kúpele

Správnou liečbou je možné zmierniť priebeh tohto ochorenia a udržať čo najväčšiu mieru sebestačnosti pacienta. Práve preto je kúpeľná liečba u pacientov s touto chorobou dôležitou súčasťou komplexnej liečby.

Skleróza multiplex a jej kúpeľná liečba

https://www.kupeledudince.sk/skleroza-multiplex-jej-kupelna-liecba

Zacvičte si s nami

Zostavili sme pre vás jednoduchého pomocníka, s ktorým si posilníte celé telo. Jednoduché cviky vychádzajú vždy zo základnej polohy a sú zamerané na posilňovanie svalstva. Môžete ich cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek.

Cviky na posilňovanie svalstva - Kúpele Dudince

https://www.kupeledudince.sk/zacvicte-si