Kúpele v čase korony? Nuda len pre toho, kto sa nudiť chce

18.10.2020

Niektoré veci ako kúpele v tomto "korona" období zmeniť (ani urýchliť) nemôžeme. Čo však môžeme, je dať našim hosťom po liečebnej stránke zvyčajné kúpeľné maximum a neohroziť ich zdravie. Záleží nám však aj na tom, aby sa u nás nik necítil nepríjemne, preto aj v tejto mimoriadnej dobe pripravujeme pre našich hostí rôzne "povolené" aktivity.

 

V tomto článku sa dozviete:

 • ako si v kúpeľoch najlepšie precvičíte myseľ
 • čo sa dá v našich kúpeľoch aktuálne robiť vo voľnom čase
 • ako príroda v Dudinciach uzdravuje

 

Knižnica Smaragd - Kúpele Dudince

Nová a modernejšia kúpeľná knižnica

Ak radi čítate a chodievate k nám do kúpeľov pravidelne, určite nám dáte za pravdu, že naša kúpeľná knižnica bola vždy plná zaujímavých titulov. Veľmi sa tešíme, že od jari 2020 sídli vo vynovených, modernejších aj oku lahodiacich priestoroch liečebného domu Smaragd spolu s klientskym centrom a personálom vždy ochotným pomôcť či poradiť (a nielen s výberom kníh).

Sme presvedčení, že dom bez kníh je ako miestnosť bez okien a čítanie je pre myseľ tým, čo cvičenie pre telo. Dobre vybavenú knižnicu v kúpeľoch považujeme za jednu z "voľnočasových procedúr". A veríme, že si aj počas troj- či štvortýždňových pobytov v našich kúpeľoch poviete: Tak veľa dobrých kníh a tak málo času.

Okrem kníh a časopisov nájdete v našej novej knižnici aj požičovňu spoločenských hier (šach, karty, kriket, petang...) a tiež tipy ochotného personálu, kam sa vybrať do okolia.

 

Fitpark Smaragd

Lekár lieči, príroda uzdravuje - aj vo Fitparku Smaragd

V rámci preventívnych opatrení a kvôli ochrane zdravia našim hosťom v týchto dňoch odporúčame nezhromažďovať sa a nevyhľadávať miesta s väčším počtom osôb mimo areálu kúpeľov. Veríme však, že po absolvovaní procedúr, ak to počasie dovolí, neostanú len zavretí v izbách. Je ideálny čas, aby si možno viac ako inokedy vychutnali napr. prechádzky i fitness v kúpeľnom parku.

Pohyb je najdôležitejšou prevenciou, ale aj liečbou ochorení srdcovocievneho aparátu, pohybového aparátu a neurologických ochorení a vedie k zdravému životnému štýlu. Aj preto vznikla v kúpeľnom parku malá oáza pokoja a zdravia - Fitpark Smaragd

V krásnom prírodnom prostredí nájdete:

 • Pocitový chodník naboso
 • Sústavu 8 cvičebných strojov
 • Ruské kolky

Lesopark Búroš - plný prekvapení

Kúpeľný park od liečebných domov voľne prechádza do lesoparku Búroš. Prechádzka ním neprináša len pokoj, uvoľnenie a relaxáciu, ale dodáva aj nové myšlienky a energiu. Naši terapeuti ho veľmi radi využívajú v rámci procedúry terénna liečba, ale prejsť sa ním môžete bezpečne aj individuálne. Už niekoľko rokov pokračuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Dudince v jeho revitalizácii. Obľúbenou časťou lesoparku je i Chodník zdravia s cvičebnými prvkami na precvičovanie kĺbov a zlepšenie kondície.

V lesoparku a jeho okolí nájdete tiež:

 • travertínové kopy "7 mohykánov"
 • tzv. pitné vázy s dudinskou minerálkou
 • letný amfiteáter za liečebným domom Smaragd
 • tzv. Rímske kúpele (travertínové bazéniky)
 • prameň slatinského typu s altánkom pri futbalovom ihrisku
 • požičovňu kolobežiek v Turisticko-informačnom centre Dudince

A na recepcii Rubín si naši hostia môžu požičať aj palice na obľúbenú severskú chôdzu Nordic Walking.

 

Výstavy pri príležitosti 50. výročia otvorenia balneoterapie

Je to už 50 rokov, ako v októbri 1970 prvýkrát spustila svoju prevádzku balneoterapia Krištáľ, kde kúpeľní hostia aj dnes absolvujú väčšinu svojich procedúr. Žiaľ, vzhľadom na epidemiologickú situáciu na Slovensku nemôžeme toto významné výročie v kúpeľoch osláviť kultúrnym programom, ako sme pôvodne plánovali. Napriek tomu si môžu naši hostia počas svojho jesenného pobytu v kúpeľoch pozrieť dve zaujímavé výstavy:

 • výstava dobových fotografií z otvorenia balnetoterapie Krištáľ v roku 1970 zapožičané z TASR - v priestoroch balneoterapie Krištáľ
 • unikátna zbierka modelov sanitiek pána Stanislava Třetinu zo Starej Turej - vo vstupnej hale liečebného domu Rubín
 

Páči sa vám tento článok?

Vyplňte tento formulár, ak máte záujem dostávať e-mailom novinky z Kúpeľov Dudince. Okrem toho sa môžete tešiť na špeciálne akcie iba pre príjemcov newslettra.