Kúpele v čase korony? Nuda len pre toho, kto sa nudiť chce

14.05.2020

Niektoré veci ako kúpele v tomto "korona" období zmeniť (ani urýchliť) nemôžeme. Čo však môžeme, je dať našim hosťom po liečebnej stránke zvyčajné kúpeľné maximum a neohroziť ich zdravie. Záleží nám však aj na tom, aby sa u nás nik necítil nepríjemne, preto aj v tejto mimoriadnej dobe pripravujeme pre našich hostí rôzne "povolené" aktivity.

 

V tomto článku sa dozviete:

 • ako si v kúpeľoch najlepšie precvičíte myseľ
 • čo sa dá v našich kúpeľoch aktuálne robiť vo voľnom čase
 • ako možno neporušiť nariadenia a zároveň spríjemniť hosťom pobyt koncertom
 • ako príroda v Dudinciach uzdravuje

 

Knižnica Smaragd - Kúpele Dudince

Nová a modernejšia kúpeľná knižnica

Ak radi čítate a chodievate k nám do kúpeľov pravidelne, určite nám dáte za pravdu, že naša kúpeľná knižnica bola vždy plná zaujímavých titulov. Veľmi sa tešíme, že odteraz sídli vo vynovených, modernejších aj oku lahodiacich priestoroch liečebného domu Smaragd spolu s klientskym centrom a personálom vždy ochotným pomôcť či poradiť (a nielen s výberom kníh).

Sme presvedčení, že dom bez kníh je ako miestnosť bez okien a čítanie je pre myseľ tým, čo cvičenie pre telo. Dobre vybavenú knižnicu v kúpeľoch považujeme za jednu z "voľnočasových procedúr". A veríme, že si aj počas troj- či štvortýždňových pobytov v našich kúpeľoch poviete: Tak veľa dobrých kníh a tak málo času.

Okrem kníh a časopisov nájdete v našej novej knižnici aj požičovňu spoločenských hier (šach, karty, kriket, petang...) a tiež tipy ochotného personálu, kam sa vybrať do okolia.

 

Keď to inak nejde - chránime aj hudbou liečime

Opatrenia vydané ÚVZ SR na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19, žiaľ, dočasne obmedzili niektoré naše prevádzky. Celá filozofia našich kúpeľov a naše snaženie však vždy bolo aj je postavené na prírodnom liečivom zdroji, procedúrach a komplexnosti služieb. Záleží nám na tom, aby sa u nás nik necítil ako "vo väzení". Preto sme aj v "obmedzených" mesiacoch hľadali riešenia, ako našich hostí chrániť a zároveň im aj vyplniť pobyt. Tvorivými dieľňami sme precvičovali motoriku a prebúdzali vašu kreativitu a aj hudobné "balkónové" prekvapenia, kúpeľné (S)KoroNoviny či ďalšie naše aktivity spríjemnili kúpeľný pobyt našim hosťom v mesiaci máj. Od júna 2020 však kúpele fungujú opäť bez obmedzení a nechýbajú už ani obľúbené hudobné večery či iné kultúrne podujatia.

Fitpark Smaragd

Lekár lieči, príroda uzdravuje - aj vo Fitparku Smaragd

V rámci preventívnych opatrení a kvôli ochrane zdravia našim hosťom v týchto dňoch odporúčame nezhromažďovať sa a nevyhľadávať miesta s väčším počtom osôb mimo areálu kúpeľov. Veríme však, že po absolvovaní procedúr, ak to počasie dovolí, neostanú len zavretí v izbách. Je ideálny čas, aby si možno viac ako inokedy vychutnali napr. prechádzky i fitness v kúpeľnom parku.

Pohyb je najdôležitejšou prevenciou, ale aj liečbou ochorení srdcovocievneho aparátu, pohybového aparátu a neurologických ochorení a vedie k zdravému životnému štýlu. Aj preto vznikla v kúpeľnom parku malá oáza pokoja a zdravia - Fitpark Smaragd

V krásnom prírodnom prostredí nájdete:

 • Pocitový chodník naboso
 • Sústavu 8 cvičebných strojov
 • Ruské kolky

Lesopark Búroš - plný prekvapení

Kúpeľný park od liečebných domov voľne prechádza do lesoparku Búroš. Prechádzka ním neprináša len pokoj, uvoľnenie a relaxáciu, ale dodáva aj nové myšlienky a energiu. Naši terapeuti ho veľmi radi využívajú v rámci procedúry terénna liečba, ale prejsť sa ním môžete bezpečne aj individuálne. Už niekoľko rokov pokračuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Dudince v jeho revitalizácii. Obľúbenou časťou lesoparku je i Chodník zdravia s cvičebnými prvkami na precvičovanie kĺbov a zlepšenie kondície.

V lesoparku a jeho okolí nájdete tiež:

 • travertínové kopy "7 mohykánov"
 • tzv. pitné vázy s dudinskou minerálkou
 • letný amfiteáter za liečebným domom Smaragd
 • tzv. Rímske kúpele (travertínové bazéniky)
 • prameň slatinského typu s altánkom pri futbalovom ihrisku
 • požičovňu kolobežiek v Turisticko-informačnom centre Dudince

A na recepcii Rubín si naši hostia môžu požičať aj palice na obľúbenú severskú chôdzu Nordic Walking.

 

Páči sa vám tento článok?

Vyplňte tento formulár, ak máte záujem dostávať e-mailom novinky z Kúpeľov Dudince. Okrem toho sa môžete tešiť na špeciálne akcie iba pre príjemcov newslettra.