Kúpele v čase korony? Bezpečná liečba aj dovolenka

14.12.2020

Ako liečebné zariadenie v súčasnosti poskytujeme služby v plnom rozsahu stále iba ubytovaným hosťom počas kúpeľnej liečby alebo liečebných pobytov. Pozrite si, ako v kúpeľoch fungujeme počas jarných mesiacov 2021.

Aktuálne Covid opatrenia a prevádzka kúpeľov

 

V tomto článku sa ešte dozviete:

 • ako si v kúpeľoch najlepšie precvičíte myseľ
 • čo sa dá v našich kúpeľoch aktuálne robiť vo voľnom čase
 • ako príroda v Dudinciach uzdravuje
Kúpele v čase korony - Kúpele Dudince

Nová a modernejšia kúpeľná knižnica

Ak radi čítate a chodievate k nám do kúpeľov pravidelne, určite nám dáte za pravdu, že naša kúpeľná knižnica bola vždy plná zaujímavých titulov. Veľmi sa tešíme, že od jari 2020 sídli vo vynovených, modernejších aj oku lahodiacich priestoroch liečebného domu Smaragd spolu s klientskym centrom a personálom vždy ochotným pomôcť či poradiť (a nielen s výberom kníh).

Sme presvedčení, že dom bez kníh je ako miestnosť bez okien a čítanie je pre myseľ tým, čo cvičenie pre telo. Dobre vybavenú knižnicu v kúpeľoch považujeme za jednu z "voľnočasových procedúr". A veríme, že si aj počas troj- či štvortýždňových pobytov v našich kúpeľoch poviete: Tak veľa dobrých kníh a tak málo času.

Okrem kníh a časopisov nájdete v našej novej knižnici aj požičovňu spoločenských hier (šach, karty, kriket, petang...). Za dodržiavania všetkých "covid" opatrení organizujeme pre kúpeľných hostí zaujímavé tvorivé dielne, súťažné spoločenské dvojhodinovky, v zimných mesiacoch plánujeme tiež jedinečný kurz modrotlače, filmové večery a ak to situácia umožní aj divadelné predstavenia. Vždy ochotný personál knižnice vám tiež poradí, kam sa oplatí vybrať do okolia.

 

Fitpark Smaragd - Kúpele Dudince

Fitness, ktoré nemusí (nemôže) byť zavreté

Nie, neporušujeme žiadne nariadenia ani protipandemické opatrenia. Fitness, ktoré máme na mysli, je súčasťou kúpeľného parku a pevne veríme, že sa ním dáte zlákať a neostanete zavretí v izbách. Pohyb je najdôležitejšou prevenciou, ale aj liečbou ochorení srdcovocievneho aparátu, pohybového aparátu a neurologických ochorení a vedie k zdravému životnému štýlu. Aj preto vznikla v kúpeľnom parku táto malá oáza pokoja a zdravia - Fitpark Smaragd

V krásnom prírodnom prostredí nájdete:

 • Pocitový chodník naboso
 • Sústavu 8 cvičebných strojov
 • Ruské kolky

Lesopark Búroš - plný prekvapení

Kúpeľný park od liečebných domov voľne prechádza do lesoparku Búroš. Prechádzka ním neprináša len pokoj, uvoľnenie a relaxáciu, ale dodáva aj nové myšlienky a energiu. Naši terapeuti ho veľmi radi využívajú v rámci procedúry terénna liečba, ale prejsť sa ním môžete bezpečne aj individuálne. Už niekoľko rokov pokračuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Dudince v jeho revitalizácii. Obľúbenou časťou lesoparku je i Chodník zdravia s cvičebnými prvkami na precvičovanie kĺbov a zlepšenie kondície.

V lesoparku a jeho okolí nájdete tiež:

 • travertínové kopy "7 mohykánov"
 • tzv. pitné vázy s dudinskou minerálkou
 • letný amfiteáter za liečebným domom Smaragd
 • tzv. Rímske kúpele (travertínové bazéniky)
 • prameň slatinského typu s altánkom pri futbalovom ihrisku
 • požičovňu kolobežiek v Turisticko-informačnom centre Dudince

Na recepcii Rubín si naši hostia môžu požičať aj palice na obľúbenú severskú chôdzu Nordic Walking.

 

Výstava dobových fotografií - Kúpele Dudince

Pripomíname si 50. výročie otvorenia balneoterapie

Je to už 50 rokov, ako v októbri 1970 prvýkrát spustila svoju prevádzku balneoterapia Krištáľ, kde kúpeľní hostia aj dnes absolvujú väčšinu svojich procedúr. Žiaľ, vzhľadom na epidemiologickú situáciu na Slovensku sme nemohli toto významné výročie v kúpeľoch osláviť kultúrnym programom, ako sme pôvodne plánovali. Napriek tomu si môžu naši hostia počas svojho pobytu v kúpeľoch v priestoroch balneoterapie pozrieť zaujímavú výstavu dobových fotografií z otvorenia balneoterapie Krištáľ z roku 1970 zapožičané z TASR.

Výstavbu a začiatky dudinskej balneoterapie si pripomíname aj v rámci voľne dostupnej ročenky, ktorú Kúpele Dudince vydali pri príležitosti tohto okrúhleho jubilea. Okrem spomienok pamätníkov prináša zároveň aj množstvo zaujímavých (nielen) medicínskych článkov.

Páči sa vám tento článok?

Ak máte záujem dostávať e-mailom raz mesačne novinky z Kúpeľov Dudince, vyplňte tento formulár. Ako poďakovanie za prihlásenie do newslettera vám na e-mail pošleme zľavu 7 % na pobyt. Okrem toho sa môžete tešiť na špeciálne akcie iba pre príjemcov newslettra.

Mám viac ako 16 rokov a poskytnutím údajov dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ Kúpele Dudince, a.s., so sídlom Kúpeľná 106/3, 962 71 Dudince, IČO: 31642713, spracúval moje osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko, e-mail za účelom registrácie sa ku odberu aktuálnych noviniek a zliav formou získavania newslettrov na poskytnutú e-mailovú adresu. Platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Zároveň súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať. Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov je možné nájsť v sekcii Ochrana osobných údajov.