Liečebné domy
RUBÍN, SMARAGD a MINERÁL

Kúpalisko Dudinka

Pre tých, ktorí (ešte) nepoznajú žiadnu ženskú menom Dudinka, krátke poučenie: Dudinka je nadpozemsky krásna víla, ktorej Dudince vďačia za liečivú vodu. Údajne (ale nestretnete Dudinčana, ktorý by tomu neveril) premenila miestny prameň na liečivý. Kedysi dávno vodou z neho zachránila život synovi rímskeho vojvodcu. Preto dodnes dudinská voda prinavracia ľuďom zdravie. A preto sú v Dudinciach aj kúpele.

 

Zhruba 300 m od kúpeľných domov sa nachádza letné termálne kúpalisko. Ako inak - nesie meno víly Dudinky. A poskytne vám relax, letnú zábavu pri vode, ale pomôže i vášmu zdraviu.

 

Otváracie hodiny a cenník

 

 

5 dôvodov, prečo sa oplatí prísť v lete na Dudinku:

1. pre jej bazény a minerálnu vodu

Dudinka patrí rozlohou a kapacitou skôr ku menším a pokojnejším (rodinnejším) kúpaliskám. Má 4 bazény:

 • rekreačný bazén - dĺžka 25 m, šírka 12,5 m, hĺbka 1,30 m,
  teplota vody 26 - 28°C
 • bazén s vodnými atrakciami - výjazd z tobogánu, rodinná šmýkačka, vodný kanál s tryskami, teplota vody 28°C
 • detský bazén - hĺbka max. 0,4 m, teplota vody 30°C
 • minerálny bazén s dudinskou liečivou vodou - hĺbka 1,05 - 1,14 m, teplota vody 33 - 34°C

Virtuálna prehliadka

 

 

Minerálny bazén je sedacím bazénom. Nepláva sa v ňom a nie je vhodný pre deti do 15 rokov. Naopak - je ideálny pre tých, ktorí si chcú trošku preliečiť kĺby, kosti, vysoký tlak... Osoby s kardiovaskulárnymi ochoreniami by to však s pobytom v bazéne nemali prehnať. Lekármi odporúčaná dĺžka pobytu v minerálnom bazéne je 30 minút.

Mali by ste vedieť, že dudinská minerálna voda spôsobuje oxidáciu (sčernenie) striebra, zlata s nižšími karátmi a bižutérie. Odporúčame teda vaše šperky pred vstupom do minerálneho bazéna odložiť.

Viac o minerálnej vode

 

 

2. pretože vodné atrakcie v areáli (tobogán, šmýkačka, divoká voda, trysky) ako i ležadlá, šatne či detská zóna sú všetky ZDARMA. Neplatíte za ne zvlášť ako na iných kúpaliskách. Extra spoplatnený je iba vstup do minerálneho bazéna (30 minút / 1,70 €).
 

        

                        všetky vodné atrakcie, ležadlá i skrinky v šatniach sú na kúpalisku zdarma

 

3. láska k Dudinke ide aj cez žalúdok - k dispozícii je niekoľko stánkov a bufetov s chutným občerstvením

 

4. pretože na Dudinke sa nudiť nebudete (iba ak chcete) - okrem bazénov, plávania a slnenia si môžete zahrať plážový volejbal či maxi šachy. Vaše deti sa dosýta vyhrajú v pieskovisku, na preliezkach, hojdačkách, šmýkačke... O zábavu pre deti i dospelých sa v júli a auguste postarajú aj energiou nabití animátori.

 

 

 

 

5. pre bezplatné parkovanie na monitorovanom parkovisku iba cca 150 m od areálu kúpaliska v blízkosti kúpeľného hotela Rubín. Ak sa plánujete zdržať dlhšie, odporúčame jeho reštauráciu s letnou terasou, Sport centrum s bowlingovými dráhami a squashom či Vitálny svet Wellnea. Príjemné posedenie je aj na tienistej letnej terase Hotela Minerál****.
 

          

                            bezpečné a bezplatné parkovanie v blízkosti kúpaliska

 

Dudinka je čarovná, čistotná, zábavná a liečivá. Zamilujete si ju :-)

 

Inšpektori na Dudinke

 

 

 

Kúpalisko Dudinka Dudince
Kúpalisko Dudinka Dudince
Kúpalisko Dudinka Dudince
Kúpalisko Dudinka Dudince - minerálny bazén
Kúpalisko Dudinka Dudince
Aqua gym - Kúpalisko Dudinka
Animačný program pre deti - Kúpalisko Dudinka
Detské ihrisko na Kúpalisku Dudinka
jeden z bufetov v areáli kúpaliska
 • Najpredávanejší liečebný pobyt s plnou penziou a 3 procedúrami denne do konca apríla za akciovú cenu od 44 € (ušetríte až 7 € za noc).
   

  21.01.2016
  - 5%
 • Kúpeľná liečba cez zdravotnú poisťovňu v skupine "B"  - doplatky za stravu a ubytovanie v I. štvrťroku 2016. Pozrite si aktuálne akcie v ponuke Kúpeľov Dudince.

  01.09.2015
 • Hľadáte darček pre svojho partnera? Už v priebehu niekoľkých minút môžete mať v rukách skvelý valentínsky darček: poukaz na pobyt v kúpeľoch vo februári!

  11.01.2016
 • Chýba vám energia po zime? Skúste ju nájsť v kúpeľoch. Dávame do pozornosti jarný liečebný pobyt v mesiaci marec a apríl v trvaní 5 a viac nocí.

  26.01.2015
 • Dve procedúry denne a polpenzia - liečebný pobyt Medical Silver v januári a februári za najvýhodnejšiu cenu v roku! Presvedčte sa sami!

  09.10.2015

Rezervácie+421 45 550 44 44

info@kupeledudince.sk

Prihláste sa do newslettra!

Vyplňte tento formulár, ak máte záujem dostávať e-mailom novinky z Kúpeľov Dudince. Okrem toho sa môžete tešiť na špeciálne akcie iba pre príjemcov newslettra.

* povinný údaj