5 užitočných tipov na zážitky, ktoré stihnete v Kúpeľoch Dudince za víkend

11.07.2022

Aj za pár dní si dokážete oddýchnuť, vyskúšať kúpeľ v unikátnej minerálnej vode, ale aj uvidieť najväčšie zaujímavosti Dudiniec. Nemusíte pri tom chodiť ďaleko – vďaka svojej polohe majú Kúpele Dudince všetky atraktivity „po ruke“. A nech sa vyberiete akýmkoľvek smerom zo svojej izby, zaručene sa dostanete k zážitku.

 

V článku sa dozviete:

  • čo by ste cez víkend nemali v Kúpeľoch Dudince vynechať
  • ktoré miesto si užijete všetkými zmyslami
  • liečivé i relaxačné tipy na zážitky v Dudinciach
Kúpeľná promenáda v Dudinciach

1. Slnečná lúka a pitné vázy

Vynovenú kúpeľnú promenádu nemôžete obísť – je to prakticky nemožné. Ale to je len dobre. Veľká plastika Slnka, vodné prvky na chodníkoch, miniamfitráter s tieňovým divadlom a množstvo kvetov a kríkov vám úžasne spríjemnia pobyt. Po prechádzke týmto čarovným miestom, ktoré prešlo výraznou obnovou, si môžete oddýchnuť na pohodlných lavičkách. A ak hľadáte „zdravé“ osvieženie, prejdite sa k pitným vázam s dudinskou liečivou vodou. Tá nepomáha len zvonka pri kúpeli, ale aj zvnútra.

 

2. Rímske kúpele a lesopark Búroš

35 bazénikov neďaleko letného amfiteátra je zdrojom legiend – príďte ich objaviť a načrieť do viac ako dvetisíc ročnej histórie. Je to aj miesto, kde sa musíte odfotiť – inak akoby ste v Dudinciach ani neboli wink. Návštevu rímskych kúpeľov spojte s prechádzkou po blízkom lesoparku. Ten pôsobí antistresovo, skrýva mnoho zaujímavých miest a od liečebného domu Rubín je na skok.

 

3. Bazény v Rubíne

Kúpele Dudince myslia na každého – aj na tých, čo by najradšej celý deň preležali pri bazéne, aj na nekonečných dobrodruhov. Ak patríte do prvej skupiny, bazény v Kúpeľoch Dudince sú miestom pre vás. Vo vonkajšom bazéne, ktorý je pri dobrom počasí v prevádzke až do novembra, si dáte do tela a vo vnútornom vírivom si zas oddýchnete a môžete to spojiť aj s pobytom vo wellness. Oba sú v liečebnom dome Rubín.

4. Fitpark Smaragd

Ak hľadáte zážitok, ktorý precítite všetkými zmyslami, cesta je jednoduchá – vyjdite na terasu kaviarne Smaragd ´78 a nechajte sa viesť svojimi očami – cez záhon s aromaterapiou vás dovedú až k pocitovému chodníku naboso. Tu doprajte svojim nohám wellness, prejdite sa po materiáloch, ktoré stimulujú plosku nohy a pôsobia uvoľňujúco (a zlepšujú aj spánok!). Ak máte chuť si tu zacvičiť, využite niektoré zo sústavy strojov. Potom sa vráťte späť do kaviarne a potešte chuťové poháriky kávou a chutným koláčikom – a všetky zmysly budú spokojné.

5. Sport centrum Rubín

Bez športu nevydržím! Nie ste jediní – a je to úplne v poriadku! Ak ste však v kúpeľoch len na víkend, k tomu chcete vyskúšať nejaké procedúry a za športom netúžite chodiť ďaleko, navštívte Sport centrum v Rubíne, kde vaše športové srdce zaručene poskočí! Bowling, biliard, stolný tenis, squash, tenisový kurt či pétangue vám nedovolia nudiť sa.