Aký bol rok 2021 v Kúpeľoch Dudince?

16.12.2021

Naši hostia vnímajú Kúpele Dudince predovšetkým cez liečbu a príjemné prostredie. Vedeli ste však, že to zďaleka nie je všetko, na čom nám v kúpeľoch záleží a čomu sa venujeme? Pri všetkých našich aktivitách sa usilujeme myslieť na našich klientov, zamestnancov a ich rodiny a pomáhať mestu Dudince i prekrásnemu regiónu Hont

 

V tomto článku sa dozviete:

  • aký bol pre kúpele rok 2021 - čísla, ktoré vás možno prekvapia
  • čomu sa v Kúpeľoch Dudince venujeme okrem samotnej liečby
  • čo sa v budúcom roku zmení na súčasnej tvári kúpeľov
Kúpeľný areál v Dudinciach s liečebnými domami

Rok poznačený koronou - aké bolo najväčšie obmedzenie v kúpeľoch?

Liečba, prevencia, oddych. Tri piliere, ktoré robia z našich kúpeľov jedinečné miesto na zmiernenie i odstránenie bolestí, a zároveň oázu pokoja na rýchle načerpanie energie. Hoci bol rok 2021 stále poznačený pandémiou, tešíme sa, že sa už nezopakovala situácia z roka 2020, kedy boli kúpele 40 dní úplne zatvorené. Tento rok sme vám mohli poskytovať oddych i liečbu nepretržite. A nepretržite sme tiež sledovali meniace sa vyhlášky, COVID automat, ale aj skvelých hostí, ktorí si k nám našli cestu aj napriek niektorým obmedzeniam.

Mimochodom, za najväčšie obmedzenie v kúpeľoch mnohí z vás v istom období považovali zrušené tanečné zábavy. Väčšinou sme však stretávali veľa príkladov toho, že kúpele a liečba v nich pomáha, aj keď práve z nejakých dôvodov nemôžete po večeroch tancovať na zábavách (máte pohybové problémy, vysoký vek, kvôli COVID obmedzeniam alebo ste len človekom, ktorý tanec nepotrebuje k šťastiu).

Za všetky pozitívne vyjadrenia aspoň jeden od pani Miroslavy K.:

"Hudba a tanec sú len doplnkom k liečbe, dôležité sú pre mňa procedúry, oddych, prechádzky a hlavne pokoj."
 

KÚPELE DUDINCE v roku 2021

Vieme (chceme) to robiť lepšie!

... a preto sa naši zamestnanci neustále vzdelávajú a v kúpeľoch zavádzame novinky v liečbe. Jednou z tohtoročných je aj SIS - super indukčný systém. Procedúra, ktorá odstraňuje bolesť a jej veľké plus je aj to, že ju nájdete medzi základnými procedúrami (ak je vhodná pre váš zdravotný problém, nemusíte si ju extra dokupovať). 

V rámci trávenia voľného času (v parku medzi Rubínom a Smaragdom) sme pripravili priestor pre šachových nadšencov, pribudli tu ruské kolky a v Mineráli sme vybudovali úschovňu bicyklov.

A kto navštívil Dudince v roku 2021 bol určite príjemne očarený zmeneným kúpeľným parkom - našou Slnečnou lúkou s vlastným slnkom. Mnohým návštevníkom táto plastika tak trochu pripomína koronavírus, ale skutočne to nebol zámer :) 

Záleží nám aj na životnom prostredí. Preto sme sa  v roku 2021 zapojili do projektu, v ktorom sme hľadali alternatívne spôsoby výroby elektriny. Rozhodli sme sa vyrábať elektrickú energiu prostredníctvom kogeneračných jednotiek a využiť aj odpadové teplo na ohrev teplej vody. Vo výrobe elektrickej energie budeme takmer sebestační, čím znížime zaťaženie distribučných sietí.

 

Ak sa u nás cítite dobre, môžu za to naši zamestnanci

Nie je nezvyčajné, že u nás pracujú celé rodiny - od starých rodičov až po vnúčatá. Sme región, v ktorom sú ľudia neustále „v službách“. Možno aj preto nám klienti často hovoria, že sa tu cítia ako doma, hoci sami nevedia prečo. My za touto „záhadou“ vidíme našich skvelých zamestnancov, a preto sa o nich radi staráme. Pomáhame im napríklad v ťažkých časoch (poskytli sme pomocnú ruku a dočasné ubytovanie páru, ktorému zhorel dom), no pomoc a spoluprácu rozvíjame aj smerom k deťom našich zamestnancov na miestnych školách.

Vedeli ste, že na náš podnet vznikol nový študijný odbor na SOŠ Obchodu a služieb v Krupine? Máme tak možnosť privítať medzi nami mladých „kolegov“, ktorí pomáhajú zlepšovať naše služby, a zároveň u nás naberajú prax.

Bývalí kolegovia a dôchodcovia z regiónu nám okrem svojich príbehov, fotografií a dobových predmetov pomáhajú aj pri podujatiach či dobrovoľníckych aktivitách. A práve to nás inšpiruje pomáhať ďalším – napríklad Centru pre rodiny s deťmi v Tŕní sme venovali 10 bicyklov a tiež sme pomohli Nadácii SOŠV pri projekte Olympijské srdce pre seniorov.

 

Máte podobnú skúsenosť a tiež sa v Kúpeľoch Dudince cítite ako doma? Zanechajte nám odkaz! Verte nám, nič nás tak "nenakopne" do ďalšieho roka, ako vedomie, že sa k nám radi vraciate.

 

Aj v zatvorených kúpeľoch je rušno

Pravidelná zimná odstávka kúpeľov neslúži len na oddych zamestnancov. Hoci si tiež užijeme príjemné voľné dni s blízkymi, v našich zariadeniach panuje čulý ruch. A keďže tento rok zmenili Dudince svoju tvár zvonku (vďaka vynovenej kúpeľnej promenáde, obnoveným pitným vázam či novej dlažbe pred Balneoterapiou Krištáľ), rozhodli sme sa skrášliť aj interiér. V liečebnom dome Rubín sa už čoskoro zmení chodba vedúca k minerálnym vaniam. Môžeme vám sľúbiť, že sa stane krajším a útulnejším miestom, v ktorom naši klienti trávia voľný čas medzi liečebnými procedúrami.

Páči sa vám tento článok?

Ak máte záujem dostávať e-mailom raz mesačne novinky z Kúpeľov Dudince, vyplňte tento formulár. Ako poďakovanie za prihlásenie do newslettera vám na e-mail pošleme zľavu 7 % na pobyt. Okrem toho sa môžete tešiť na špeciálne akcie iba pre príjemcov newslettra.

Mám viac ako 16 rokov a poskytnutím údajov dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ Kúpele Dudince, a.s., so sídlom Kúpeľná 106/3, 962 71 Dudince, IČO: 31642713, spracúval moje osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko, e-mail za účelom registrácie sa ku odberu aktuálnych noviniek a zliav formou získavania newslettrov na poskytnutú e-mailovú adresu. Platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Zároveň súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať. Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov je možné nájsť v sekcii Ochrana osobných údajov.