Kúpeľný chodník zdravia - prechádzka ním posilní vaše zdravie

10.05.2019

Pomáha pohybovému ústrojenstvu a vďaka svojej polohe v lesoparku Búroš lieči nielen telo, ale aj dušu. Kúpeľný chodník zdravia v Dudinciach spája prechádzku a cvičenie, a to je výborný spôsob na posilnenie zdravia.

 

Kúpeľný chodník zdravia - Kúpele Dudince

Fitness v prírode

Posilňovanie svalstva nemusí byť len súčasťou pobytu vo fitnescentre, dá sa napríklad zladiť s prechádzkou lesoparkom Búroš. „V lesoparku sme vybudovali kúpeľný chodníka zdravia, ktorý pomáha zvyšovať fyzickú kondíciu osobám zábavnou a nenáročnou formou v tichom prírodnom prostredí. Cvičebné prvky sú vhodné aj pre staršiu generáciu turistov a klientov hotelových zariadení,“ hovorí Ing. Boris Benický, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu v Dudinciach, ktorá projekt realizovala. 

Prechádzka má na človeka sama o sebe pozitívne účinky. Znižuje stres, posilňuje svaly a je príjemným osviežením dňa. Pohybové ústrojenstvo zas pomôže rozhýbať systém cvičebných strojov rozmiestnených v lesoparku. Sú situované popri chodníku smerom na rímske kúpele, hneď za liečebným domom Rubín.

Aké partie posilníte cvičením na strojoch, objasňuje MUDr. Dagmar Demeterová, vedúca lekárka Kúpeľov Dudince: „Cvičenie  na strojoch v lesoparku odporúčam všetkým klientom ako doplnkovú pohybovú aktivitu. Sú to prístroje zamerané na precvičovanie kĺbov horných a dolných končatín a tiež na zvýšenie rozsahu pohybu v kĺboch. Okrem toho v lesoparku nájdete aj prístroje na posilňovanie a tiež stroje na zlepšenie celkovej kondície a výkonnosti.“

 

Kúpeľný chodník zdravia - Kúpele Dudince

Cvičiť môžete na týchto zariadeniach:

  • precvičovanie kĺbov
  • šliapacie zariadenie
  • elipsovité zariadenie
  • jazdecké zariadenie
  • rotoped
  • posilňovacie zariadenie
  • zariadenie na precvičovanie ramien

 

Obmedzenia pri cvičení nie sú prakticky žiadne, no pri cvičení sa vždy spoľahnite na svoju aktuálnu fyzickú kondíciu. Určite prestaňte cvičiť, ak cítite pri posilňovaní bolesť, zvýšenú únavu alebo búšenie srdca. O vhodnosti cvičenia by sa so svojim lekárom mali poradiť ľudia po operáciách pohybového aparátu, nervového systému či srdcovocievneho aparátu.

 

Kúpeľný chodník zdravia - Kúpele Dudince

Cvičenie popri kúpeľnej liečbe

Ak ste na kúpeľnom pobyte a chcete pre svoje telo spraviť maximum, vybrali ste si správnu cestu. Po absolvovaní liečebných procedúr je dobré si najprv oddýchnuť a potom, ak sa cítite dobre, vybrať sa do lesoparku zacvičiť si. „Odporúčam cvičenie približne trikrát týždenne. Dobrým dňom je napríklad nedeľa, kedy sa procedúry nepodávajú. K cvičeniu treba vždy pristupovať zodpovedne. Ak sa cítite unavení, boľaví, je potrebné oddychovať a nie cvičiť. Na cvičenie musíte byť aj pozitívne naladení a nikdy necvičiť preto, že musíte,“ uzatvára MUDr. Demeterová. 

 

Páči sa vám tento článok?

Ak máte záujem dostávať e-mailom raz mesačne novinky z Kúpeľov Dudince, vyplňte tento formulár. Ako poďakovanie za prihlásenie do newslettera vám na e-mail pošleme zľavu 7 % na pobyt. Okrem toho sa môžete tešiť na špeciálne akcie iba pre príjemcov newslettra.

Mám viac ako 16 rokov a poskytnutím údajov dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ Kúpele Dudince, a.s., so sídlom Kúpeľná 106/3, 962 71 Dudince, IČO: 31642713, spracúval moje osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko, e-mail za účelom registrácie sa ku odberu aktuálnych noviniek a zliav formou získavania newslettrov na poskytnutú e-mailovú adresu. Platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Zároveň súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať. Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov je možné nájsť v sekcii Ochrana osobných údajov.