Aktuálne Covid opatrenia a prevádzka

21.05.2021

Kúpeľná pohoda v tomto šialenom čase? A prečo nie! Obmedzenia máme na Slovensku (v Európe, vo svete) všade. Platnička, nepohyblivý kĺb, vysoký tlak a ďalšie stovky problémov však väčšinou potrebujú preliečiť teraz a nie o rok, keď sa možno situácia upokojí. Jedinečná dudinská minerálna voda, ďalších vyše 70 procedúr, liečebná rehabilitácia a plávanie spolu s pohybovou aktivitou vám zaručene prinesú pozitívne myšlienky. A k tomu vám Dudince s najväčším počtom slnečných dní v roku zdarma pribalia aj D vitamín :)

 

V tomto článku sa dozviete:

 • v akom režime fungujú kúpele v letných mesiacoch
 • kto môže absolvovať kúpeľný pobyt
 • prečo sa oplatí ísť do kúpeľov v najbližších mesiacoch
 • ako je to s testovaním v kúpeľoch
Rehabilitácia v Kúpeľoch Dudince

Môžem ísť v tomto čase do kúpeľov ako samoplatca?

Kúpeľnú starostlivosť poskytujeme v Kúpeľoch Dudince v súlade s platnými nariadeniami aj samoplatcom, pokiaľ je indikovaná zo zdravotných dôvodov.

Indikovanie lekárom – vystavenie návrhu, resp. odporúčania všeobecným lekárom nie je nevyhnutné. Zákon stanovuje aj možnosť priamej žiadosti pacientom, pokiaľ nastali zmeny v zdravotnom stave.

Služby spojené s kúpeľnou liečbou alebo liečebnými pobytmi však naďalej poskytujeme len ubytovaným hosťom.

Čo by som mal vedieť o kúpeľnom pobyte v júni?

 • znížili sme doplatky za stravu a ubytovanie pri kúpeľnej liečbe v skupine B až do konca júna
 • víkendové pobyty si zatiaľ u nás nemožno rezervovať (platí to predbežne do konca júna 2021, podľa celkovej situácie na Slovensku a platných nariadení), avšak s termínom od 7. júna 2021 si môžete rezervovať a absolvovať relaxačný pobyt Kúpeľná dovolenka
 • pobyt v kúpeľoch môžu od júna absolvovať aj zahraniční hostia z tzv. zelených krajín - platia pre nich pravidlá (povinná registrácia, test), o ktorých vás radi konkrétnejšie informujeme telefonicky či mailom
 • stravovanie poskytujeme štandardnou formou v jedálni, v prevádzke sú aj kaviarne aj letná terasa Reštaurácie Rubín
 • všetky naše prevádzky (Vitálny svet Wellnea, Rekondično-rehabilitačné centrum, Šport centrum) sú prístupné len pre ubytovaných hostí
 • v zmysle platných opatrení a na základe odporučenia kúpeľného lekára je súčasťou liečebného programu aj rehabilitačné plávanie (vonkajší a vnútorný bazén sú v prevádzke)
 • aby vaša rehabilitácia v kúpeľoch priniesla želaný efekt a zlepšila váš zdravotný stav, dopĺňame liečebný program aj o rekondičné cvičenie pod dozorom fyzioterapeuta v našom rekondično-rehabilitačnom centre - pre všetkých ubytovaných hostí zdarma, ak im to kúpeľný lekár pri vstupnej konzultácii odporučí

Vstup neubytovaných osôb do ubytovacej časti zostáva naďalej zakázaný, avšak s batožinou pri nástupe či odchode z pobytu vám môže pomôcť jeden rodinný príslušník. 

Musím mať negatívny test, ak chcem ísť do kúpeľov?

Vzhľadom k aktuálne platnej Vyhláške ÚVZSR 207/2021 a zmeny stratégie v antigénovom testovaní s účinnosťou od 24. 5. 2021 už nebude podmienkou nástupu na pobyt klienta zo Slovenska negatívny výsledok testu, resp. potvrdenie výnimky z testovania. Test pred nástupom na pobyt nevyžadujeme avšak odporúčame - zvlášť tým, u ktorých existuje riziko možného šírenia nákazy, resp. pochybnosti (ak bol v kontakte s niekým nakazeným, prípadne v karanténe).

Opakované (týždňové) testovania ubytovaných hostí už prebiehať nebudú, avšak zdravotný stav všetkých bude naďalej pod prísnejším dohľadom. V prípade podozrenia na ochorenie COVID-19 bude hosť otestovaný, ak sa ochorenie u neho potvrdí, otestované budú aj všetky jeho úzke kontakty.