11 faktov o Mineráli, ktoré vás dostanú (do kúpeľov)

11.10.2021

Po príchode do kúpeľného mesta Dudince ho nemôžete minúť. Moderný zvonka, komfortný zvnútra – kúpeľný hotel Minerál je výbornou voľbou pre náročných. Skrýva v sebe množstvo predností, ktoré vám urobia krajší deň – prečítajte si týchto 11 dôvodov, prečo ho navštíviť.

 

V tomto článku sa dozviete:

  • Prečo je Minerál ideálnou voľbou pre náročných
  • Čo ho robí výnimočným oproti ostatným hotelom v meste
  • Čo nájdete iba v Mineráli a nie v iných liečebných domoch Kúpeľov Dudince
Kúpeľný hotel Minerál - Kúpele Dudince

1. Príjemný vzhľad a kvalitné materiály

Minerál je známy pod prívlastkom „najkomfortnejší hotel v Dudinciach“. Prešiel obnovou zvonka, ale aj zvnútra. Jeho izby sú svetlé, plné upokojujúcich farieb a moderného nábytku. Rovnaké sú aj spoločné priestory. Hostia oceňujú najmä komfort, ktorý je prítomný všade. Na izbách nájdete kvalitné matrace, ktoré klienti milujú, v kúpeľniach nechýba hotelová kozmetika zdarma, v jedálni si môžete vychutnať bohaté raňajky, obed či večeru, ktoré nielen dobré chutí, ale skvelo aj vyzerá.

2. Ideálna poloha v centre mesta

Výhodná poloha v centre mesta je výborným východiskom, ak máte radi prechádzky a túžite spoznať malebné okolie Dudiniec. Z Minerálu sa tak pohodlne dostanete do cukrárne, do predajne kúpeľných oblátok, suvenírov alebo na malebné dudinské vinice či iné atraktivity mesta.

3. Žiadne starosti s parkovaním

Je to jednoduché – pred kúpeľným hotelom je parkovanie zdarma. Prídete, v pokoji zaparkujete a vaša „kúpeľná dovolenka“ môže začať hneď po otvorení dverí auta.

4. Pokoj a rodinná atmosféra

Keďže Minerál má len 137 lôžok, personál môže ku každému klientovi pristupovať individuálne. Jeho tiché prostredie je tiež ideálne pre relaxačné pobyty.

5. Ideálny pre každý pobyt

Víkendová oddychovka či takmer mesiac cez poisťovňu – v Mineráli sa budete cítiť príjemne počas dlhých i krátkych pobytov. Hotel je dokonca vybavený kongresovou a spoločenskou sálou, takže aj firemné akcie na začiatku či konci kalendárneho roka tu nájdu svoje miesto.

 

6. Možnosti pre pracujúcich

Uvoľniť sa z práce na niekoľko týždňov je (zdá sa) nemožné. Aj napriek tomu je dobré občas zmeniť prostredie a aspoň na niekoľko dní, prípadne na týždeň si užiť pobyt v kúpeľoch. Minerál je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí si popri absolvovaní procedúr potrebujú vybaviť aj pracovné veci. Každá izba je vybavená pohodlným písacím stolom, pripojením na wifi a v prípade potreby aj tlačiarňou na recepcii.

Pre najnáročnejších je k dispozícii apartmán Residence. Ten má vlastný pracovný kútik a obrovskú terasu, z ktorej počas slnečných dní budete úradovať ako od mora. Súčasťou apartmánu je aj súkromné wellness a veľká spálňa s obývačkou a kúpeľňou.

7. Odvoz Minerál - Rubín a späť

Zdravotné problémy, málo času alebo jednoducho nechuť dochádzať do Rubína na procedúry – využite náš hotelový transfer. Informujte sa na recepcii a nechajte sa na procedúry a späť odviezť.

8. Vlastná balneoterapia

Priamo v Mineráli je možné absolvovať vybrané procedúry, takže do Rubína vzdialeného 390 metrov je potrebné v podstate dochádzať len na procedúry spojené s vodou.

Procedúry poskytované v Mineráli:

  • Individuálny liečebný telocvik
  • Vodoliečba: Perličkový kúpeľ + prísada 
  • Fyzikálna liečba: Phyaction, Ultrazvuk, Magnetoterapia, Reflexná segmentová masáž
  • Parafínový zábal
  • Oxymat (kyslíková liečba)
  • Klasická masáž čiastočná

 

9. Moderné klimatizované izby

Klienti zdravotných poisťovní i samoplatci si pochvaľujú najmä nadštandardné ubytovanie. Kúpeľná liečba nemusí byť o malých izbách a starom nábytku, môže to byť o prvotriednych matracoch, nábytku na mieru a farbách, ktoré tiež pôsobia terapeuticky. Keďže Dudince patria medzi najteplejšie a najslnečnejšie slovenské kúpele, v lete určite padne vhod klimatizácia, ktorá je na každej izbe.

10. Slender štúdio

Unikátom v rámci Dudiniec je aj slender štúdio. Ide o sústavu rekondičných stolov, ktoré sú poháňané elektromotorom. Jedna cvičebná hodina nahradí počtom pohybov až 6 hodín tradičnej gymnastiky! Je dobrá pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbticou, kĺbmi, ale tiež pre astmatikov, pre ženy po pôrode, pre ľudí s poruchami krvného obehu, kŕčovými žilami a tiež tým, ktorí majú ťažkosti spojené s nadváhou.

 

11. Pohodlie robia maličkosti

Župany, bezplatná kozmetika na izbe či útulné wellness, v ktorom si užijete jaccuzzi, suchú a parnú saunu, sprchu s karibskou búrkou, ochladzovací bazén a oddychovú zónu. K tomu dobrá káva, ktorej vôňa vám udrie do nosa hneď po príchode do tohto elegantného miesta. Môžete si posedieť vnútri, ale aj na veľkej terase, kde bude čaj, víno alebo napríklad miešaný nápoj chutiť ešte lepšie vďaka príjemnému výhľadu.

Stále váhate? Toto sú 3 vety o Mineráli, ktoré vás presvedčia:

Hostí v kúpeľnom hoteli Minerál nielen liečime, ale sa o nich aj príkladne staráme. Pri pobyte v tomto komfortnom zariadení je samozrejmosťou župan zadarmo, klíma na každej izbe, časť procedúr priamo v hoteli, príjemné wellness, lobby bar, ale aj zaujímavá služba – slender štúdio, ktoré vám pomôže spevniť svaly a rozhýbať boľavé telo bez zbytočnej námahy. A to všetko v centre mesta, odkiaľ to nemáte ďaleko za nákupmi, prechádzkami či prírodou v neďalekom lesoparku.