SM systém – nová metóda cvičenia

Súčasný spôsob života nám prináša mnoho výhod a vymožeností. Zároveň však prináša aj rýchle pracovné tempo, nedostatok pohybu, nesprávnu životosprávu, nesprávne pohybové stereotypy, na nič nemáme čas... Toto všetko sa nepriaznivo prejavuje na našom telesnom a duševnom zdraví rôznymi ťažkosťami. Preto vám ponúkame možnosť, ako sa zbaviť vašich ťažkostí...

 

Od 6. februára 2017 vám ponúkame okrem liečivej minerálnej vody aj formu cvičenia – SM systém.

SM systém

 

SM systém je komplexný cvičebný program, ktorý účinne ovplyvňuje poruchy pohybového aparátu, najmä chrbtice, ale aj kĺbov. Taktiež významne zlepšuje funkciu vnútorných orgánov, priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny aparát, aj pri ťažkostiach urogenitálneho a dýchacieho systému.

SM systém = Stabilizácia a Mobilizácia chrbtice, 2 základné prvky, z ktorých metóda vychádza. Ide o súbor 12 základných cvikov, ktoré pomocou naštartovania príslušných svalových skupín pôsobia na optimálny pohyb tela. Pri pohybe sa naše svaly reťazia, nadväzujú na seba tak, že vytvoria okolo tela špirálu. Pôsobením trakčnej sily svalov dochádza k vyrovnaniu, natiahnutiu chrbtice, čím sa zníži tlak pôsobiaci na medzistavcové platničky. Tým je zabezpečená lepšia výživa platničiek, dochádza k regenerácii a k zlepšeniu ich funkcie.

Úlohou SM systému je vyrovnať telo do stredovej vertikálnej línie, narovnať a natiahnuť telo smerom nahor.

 

SM systém je zameraný nielen na už vzniknuté problémy, ale zahŕňa aj prevenciu, regeneráciu, zlepšuje kondíciu, navracia harmóniu svalstva.

Cieľom cvičenia je zvýšiť pružnosť svalov, pohyblivosť kĺbov, vyrovnať svalovú dysbalanciu, získať správne držania tela, zlepšiť koordináciu, cit pre rovnováhu.

 

Veľkou výhodou  SM systému je, že vďaka nenáročnosti a jednoduchosti, môžeme cvičiť kdekoľvek – doma, v práci, v prírode... Je to pohybová aktivita vhodná pre každú vekovú kategóriu.

 

Cvičenie je vhodné:

  • pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie
  • pre ľudí s bolesťami chrbtice, kĺbov, hlavy
  • pri skoliózach
  • pri hernii disku
  • pri problémoch s plochou nohou, pri hallux valgus
  • pre športovcov

 

Pohyb je základným prejavom človeka a neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Preto vám ponúkame cvičenie, ktoré nie je náročné na čas, priestory. Ide o cvičenie so špeciálnym elastickým lanom, individuálnou formou, prebiehajúce pod dozorom skúseného fyzioterapeuta.

 

Kategória: 
Ostatné procedúry
Lekár: 
Nie
Typ: 
Nadštandard
Čas: 
30 min
« všetky procedúry