Luxusný kašmírovo-hodvábny zábal tela

Kašmír sa získava z chlpov kašmirových kôz, ktoré žijú v neúrodnej vysočine Himalájí. Aby mohli čeliť tvrdej zime v horách, produkujú pod svojimi dlhými chlpmi jemné izolačné chĺpky. Raz ročne sa tieto jemné chĺpky vyčesávajú, čistia a ďalej spracúvajú. Z jednej kozy sa môže získať iba 100 g vysoko kvalitných kašmírových vlákien. Preto patrí kašmír k najexkluzivnejším prírodným vláknam na svete. Kašmírový proteínový hydrolyzát získaný z týchto vlákien podporuje väzbu vlhkosti pleti, jemne ju ošetruje, posilňuje ju proti podráždeniu a začervenaniu a chráni ju pred škodlivým vplyvom UV-lúčov.

 

História hodvábu siaha až do starej Číny. Získava sa zo zámotkov húsenice priadky morušovej. Hodváb má izolačné vlastnosti. Obsahuje tiež bielkoviny prírodného hodvábu. To sú bielkoviny, ktoré sú podobnej štruktúry ako ľudskej pokožky. Hodvábny proteín daruje pokožke hydratáciu, zmierňuje tak malé línie a vrásky a zanecháva hodvábne jemný pocit.

 

Takéto rozmaznávanie pokožky môžete na vlastnej koži pocítiť aj v Kúpeľoch Dudince počas kašmírovo-hodvábneho celotelového zábalu. Prekvapí vás hodvábne jemná pokožka a fascinujúca hra najjemnejších ligotavých pigmentov.

 

Mám záujem o pobyt

 

Kategória: 
Ostatné procedúry
Lekár: 
Nie
Typ: 
Nadštandard
Čas: 
60 min
« všetky procedúry