Ergoterapia

Ergoterapia - Kúpele Dudince

Liečebná procedúra ergoterapia je vhodne zvolená telesná alebo duševná činnosť pod kontrolou odborného pracovníka, ktorá má liečebnú hodnotu. Napomáha návratu alebo náhrade stratených funkcií, zabraňuje zhoršenie a umožňuje zlepšenie celkového stavu pacienta.

 

 

Využíva sa pri pacientoch:

  • s poruchou fyzických funkcií, pri obmedzenej kĺbnej pohyblivosti, oslabení svalovej sily a nervovosvalovej koordinácie
  • pri poruchách duševného zdravia, psychickej nevyváženosti, stresových situáciách
  • na ohodnotenie zostávajúcich funkcií
  • k umožneniu prekonať dlhú dobu hospitalizácie alebo rekonvalescencie

 

Môže ísť o ergoterapiu kondičnú - zamestnaním (ručné práce, čítanie časopisov, kníh, spoločenské hry, práca v záhrade), cielenú - na postihnutú oblasť (pomocou prístrojov, nástrojov, náradia - súvisí s liečebným telocvikom a cieľom je zvýšiť svalovú silu a koordináciu), zameranú na pracovné zaradenie a začlenenie - chránené dielne, zameranú na výchovú k sebestačnosti (obliekanie, umývanie, jedenie) a používanie kompenzačných pomôcok, ortéz, protéz.

 

Ergoterapeut sa v Kúpeľoch Dudince špeciálne venuje pacientovi a pomocou pomôcok a náradia na základe jeho diagnózy s ním vhodne precvičuje oblasti, ktoré boli poškodené alebo operované.

 

 

Mám záujem o pobyt v kúpeľoch

 

 

Lekár: 
Áno
Typ: 
Základná
Čas: 
15 min
« všetky procedúry