Minerálny bazén pre verejnosť

Viete, že...

Oxid uhličitý prítomný v dudinskej minerálnej vode výrazne zvyšuje prekrvenie kože? To má vplyv na hemodynamiku a zníženie periférnej cievnej rezistencie. Tým dochádza k poklesu systolického i diastolického krvného tlaku. Klesá tiež srdcová frekvencia, zlepšuje sa ekonomika práce srdca a reologické vlastnosti krvi a krvnej plazmy (t. j. zvýšená flexibilita červených krviniek a zníženie nahromadenia krvných doštičiek). 

 

Resorbovaná síra zo sulfánu a hydrosulfidu obsiahnutých v minerálnej vode sa zachytáva v spojivovom tkanive tým viac, čím viac je tkanivo poškodené. Okrem toho sírne vody zvyšujú rozšírenie kapilár a artérií. Zvyšujú hladinu vazoaktívnych látok, pôsobia na periférne sympatikové nervové zakončenia. Znižujú pocit bolestivosti a na hemodynamiku pôsobia podobne ako oxid uhličitý.

 

Nechajte na seba pôsobiť dudinskú liečivú vodu pri kúpeli v minerálnom bazéne. V mimosezónnom období (október - máj) je v liečebnom dome Rubín bazén s minerálnou vodou cez víkendy k dispozícii tak pre kúpeľných hostí, ako aj pre návštevníkov z okolia.

 

Minerálny bazén

Minerálny bazén pre verejnosť je otvorený do 15. 12. 2019. V roku 2020 bude opäť v prevádzke od 18. januára.

(RUBÍN, 1. poschodie, blok G - recepcia Wellnea +421 45 550 4983)

PREVÁDZKOVÁ DOBA A VSTUPNÉ *  
sobota 14:00 – 17:30
nedeľa 10:00 – 12:00, 12:45 – 17:30
30 minútový vstup/ dospelá osoba (vstup iba od 18 rokov) 6,00 EUR

* od júna je k dispozícii minerálny bazén v areáli Kúpaliska Dudinka

 

Vstup do bazéna v plavkách. Maximálna kapacita 25 osôb. Vstup do minerálneho bazéna v uvedených prevádzkových hodinách nepodlieha povinnej lekárskej konzultácii a je bez suchého zábalu. Minerálny bazén je sedací (kľudový) bazén (plávanie v ňom nie je vhodné). Šperky a bižutériu odporúčame do bazéna nebrať (voda spôsobuje sčernanie).

 

Viac o ďalších službách wellness centra